Nowy netbook HP Mini oferuje doskonale wrażenia graficzne dzięki NVIDIA ION

NVIDIA i HP zmieniły dzisiaj równowagę sił na rynku PC przedstawiając nowy 11,6-calowy netbook oferujący wiele możliwości pełnowymiarowego notebooka. HP Mini 311 wykorzystuje grafikę NVIDIA® ION®, zapewniając w niewielkiej, eleganckiej obudowie doskonałe wrażenia graficzne z obsługą wideo HD i akcelerowanej edycji filmów oraz możliwość okazjonalnej rozgrywki.

NVIDIA ION to niewielki, lecz wydajny procesor graficzny (GPU), współpracujący z oszczędnym energetycznie procesorem głównym, zapewniający zdumiewającą grafikę w małych, energooszczędnych komputerach. Dzięki uruchamianiu wymagających obliczeniowo aplikacji jednocześnie na GPU i CPU, netbooki wyposażone w układy ION mogą zapewnić większość możliwości charakterystycznych dla pełnowymiarowych notebooków, w tym pełną obsługę wszystkich wersji systemu Windows. Wysoce zintegrowana, oszczędzająca energię konstrukcja procesorów ION oferuje dłuższy czas działania na bateriach czyli cechę, której wymagają użytkownicy urządzeń mobilnych.

Tim Bajarin, główny analityk w firmie Creative Strategies, Inc., powiedział: „Nasze badania pokazują, że większość klientów kupujących netbooki oczekuje, by działały one tak, jak pełnowymiarowe notebooki, co do tej pory nie było możliwe. Dzięki netbookom wykorzystującym układ ION, takim jak nowe urządzenie HP, klienci mogą oczekiwać kompletnej funkcjonalności i możliwości zaspokojenia niemal wszelkich potrzeb związanych z codziennym użytkowaniem komputerów”.

„To kolejny przykład sytuacji, w której dobra grafika może zmienić charakter całej kategorii produktów”, powiedział Jeff Fisher, starszy wiceprezes działu procesorów graficznych w firmie NVIDIA. „Netooki dostępne w zeszłym miesiącu uznawane były za nie w pełni użyteczne, zaś w tym miesiącu HP oferuje rewelacyjny produkt z obsługą filmów HD, gier, edycji wideo i wieloma innymi funkcjami. Dlaczego nie było to dotychczas możliwe? Brakowało dobrej grafiki”.

Mini 311 dostarczany jest z systemem Windows XP i wyposażony w 11,6-calowy wyświetlacz LED o rozdzielczości high-definition 1366 x 768. Zawiera złącza HDMI i VGA, dzięki którym można wyprowadzać na takie urządzenia jak odbiornik HDTV sygnał wideo o rozdzielczości do 1080p. W Mini zainstalowano także program ArcSoft SimHD, pozwalający na szybką konwersję większości formatów wideo o standardowej rozdzielczości do formatu o jakości dorównującej niemal wideo HD. SimHD wykorzystuje architekturę obliczeń równoległych NVIDIA® CUDA, dostępną w najnowszych procesorach graficznych NVIDIA, dzięki czemu podnoszenie rozdzielczości odbywa się szybciej, niż w przypadku korzystania jedynie z procesora głównego.

Oprócz HP Mini 311, w tym roku na rynku powinno się pojawić ponad 50 innych urządzeń wykorzystujących procesor ION. Zapewniają one doskonałą wydajność w małych, energooszczędnych komputerach, oferując:

  • Obsługę wszystkich wersji systemów Windows XP, Vista i Windows 7
  • Płynne odtwarzanie wideo HD do rozdzielczości 1080p włącznie
  • Czas działania baterii porównywalny z innymi netbookami
  • Doskonałą jakość wideo HD wyświetlanego na zewnętrznym monitorze za pośrednictwem wyjścia HDMI
  • Obsługę popularnych gier, w tym Spore, Ice Age i Wall-E
  • Sprzętową akcelerację aplikacji wykorzystujących technologię NVIDIA® CUDA, takich jak vReveal, Badaboom, plug-in SimHD do programu Total Media Theater oraz Super LoiLoScope
  • Obsługę 24-bitowego, 8-kanałowego, nieskompresowanego dźwięku w standardzie LPCM za pośrednictwem HDMI
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu