Schenker kontynuuje współpracę z ProLogis w Polsce

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, poinformował o przedłużeniu umowy najmu na 26 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w ProLogis Park Teresin przez firmę Schenker, czołowego dostawcę zintegrowanych rozwiązań logistycznych.Schenker wynajmuje obecnie ponad 162,700 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w 11 budynkach ProLogis w Europie.

„Schenker jest naszym globalnym partnerem, który w oparciu o magazyny ProLogis buduje swoją sieć dystrybucyjną, – powiedział Wojciech Kosiór, Leasing Manager ProLogis Poland – Bardzo cieszy nas owocna współpraca i kolejna przedłużona umowa z tym Klientem.”

Schenker dynamicznie rozwija rozwiązania oferowane w obszarze związanym z zarządzaniem towarem klienta w magazynach i logistyką kontraktową. Ofertę magazynową Schenker opracowuje przede wszystkim pod kątem branży motoryzacyjnej, elektronicznej i dóbr konsumpcyjnych.

„Traktujemy lokalizację w Teresinie jako jedną z najważniejszych, perspektywicznych platform magazynowych dla naszych klientów w Polsce Centralnej. Głównymi czynnikami wyboru lokalizacji są dogodne połączenia komunikacyjne, jak również bezpośredni dostęp do bocznicy kolejowej – powiedział Marek Prószyński p.o. Dyrektora Logistyki, DB Schenker. -Proaktywna i profesjonalna obsługa klienta oferowana przez ProLogis w toku naszej wieloletniej współpracy, to kolejny powód dla którego przedłużamy umowy najmu z tą firmą w całej Europie. Jestem przekonany, że ta umowa, będąca ukoronowaniem naszej długotrwałej współpracy, przyniesie firmie Schenker wymierne korzyści’“.

ProLogis Park Teresin to nowoczesny kompleks dystrybucyjny zlokalizowany na terenie gminy Teresin, w odległości 40 km od centrum Warszawy, bezpośrednio przy międzynarodowej trasie E-30 łączącej Warszawę, Poznań i Berlin. Park logistyczny posiada dostęp do własnej bocznicy kolejowej co umożliwia klientom parku transport intermodalny. Obiekt składa się z sześciu budynków o łącznej powierzchni około 160 000 metrów kwadratowych. Budynki magazynowe w tym parku mogą być adaptowane dla potrzeb produkcji lekkeij i konfekcjonowania towarów. Park oferuje swoim klientom znakomite rozwiązania komunikacyjne, umożliwiające sprawną dystrybucję towarów zarówno na rynki lokalne, jak i do krajów Europy Środkowo-Wschodniej czy do Rosji.

Agencja Nieruchomości Colliers pośredniczyła w zawarciu transakcji.

Oprócz firmy Schenker klientami ProLogis Park Teresin są takie firmy jak: DHL, Rhenus Contract Logistics, Tesco, Whirlpool and Viva Manufacturing.

Portfolio ProLogis w regionie Warszawy składa się z dziewięciu parków dystrybucyjnych (39 budynków) o łącznej powierzchni magazynowej ponad 760 000 metrów kwadratowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu