Czekoladowe Krasnale 
wywędrowały z fabryki Cadbury w Bielanach Wrocławskich

Podczas oficjalnego zakończenia kolejnej inwestycji, rozbudowy fabryki czekolady w Bielanach Wrocławskich, miało miejsce niezwykle słodkie zjawisko. Maestro Czekolady E.Wedel – Janusz Profus – stworzył dzieło sztuki, w postaci unikatowych rzeźb.

Dwa dobrze wszystkim znane, wrocławskie Krasnale, symbolizujące miasto Wrocław, powstałe z 20 kg wedlowskiej czekolady każdy. Krasnale zostały przekazane na rece Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu – Janiny Woźnej oraz Wójta gminy Kobierzyce Ryszarda Pacholika z przeznaczeniem na cel społeczny.

W uroczystości udział wzięli reprezentanci władz lokalnych: Marszałek – Marek Łapiński, Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu – Janina Woźna, Wiceprezydent Miasta Wrocław – Jarosław Obremski, Wójt Gminy Kobierzyce – Ryszard Pacholik, Agnieszka Pałka, Naczelnik wydziału Inwestycji w Ministerstwie Gospodarki oraz przedstawiciele Cadbury Polska i Cadbury Europe oraz media.

Goście mogli wejść na teren fabryki i zobaczyć działające pełną parą linie produkcyjne oraz wziąć udział w specjalnie przygotowanych na tą okazję warsztatach czekoladowych. Maestro Czekolady E.Wedel – Janusz Profus, przygotował dla wszystkich słodkie niespodzianki. Każdy z Gości mógł własnoręcznie udekorować białą czekoladą, rzeźbę krasnala. Powatałe w pracowni Rarytasów formy, były w dwóch odsłonach: krasnal leżący i krasnal stojący. Wykonane w całości z wedlowskiej, ciemniej czekolady, cieniowane gorzką i mleczną, ważyły w okolicach 1,3 kg każdy.

Zapach czekolady towarzyszył zatem wszystkim zebranym przez cały dzień. Nie mogło być inaczej – to w końcu jedna z największych SŁODKICH INWESTYCJI CADBURY w Polsce.

Bielany Wrocławskie, 10 września 2009 r.

Fabryka Czekolady w Bielanach Wrocławskich działa pełną parą!

Firma Cadbury będąca jednym z największych inwestorów w Polsce zakończyła swoją kolejną inwestycję na terenie Dolnego Śląska. Rozbudowana fabryka czekolady w Bielanach Wrocławskich podwoiła swoją powierzchnię i została oddana do użytku.

Cadbury w ostatnich latach zainwestowało pod Wrocławiem oraz w Skarbimierzu kwotę rzędu 200 mln Euro. Dziś firma inwestuje w rozbudowę fabryki w Bielanach Wrocławskich, modernizację warszawskiej fabryki Wedla oraz budowę nowej fabryki czekolady w Skarbimierzu.

Rozbudowa fabryki w Bielanach Wrocławskich to część całościowego programu inwestycyjnego Cadbury w Polsce, czyniącego Polskę jednym z kluczowych ogniw łańcucha dostaw w Europie oraz centrum dostawczym na kraje Europejskie. Rozbudowa rozpoczęła się w lutym 2008 roku, a zakończyła 20 lipca 2009 roku. W sumie prace trwały 18 miesięcy.

Powierzchnia fabryki powiększyła się z 13 000 m2 do 30 000 m2. W nowych halach produkcyjnych produkowane są zarówno wyroby Cadbury na rynki Europy, jak i wyroby Wedla.

W wyniku rozbudowy fabryki możliwości produkcyjne zwiększają się o blisko połowę. Cadbury w Bielanach Wrocławskich produkuje zarówno wyroby na eksport, takie jak bombonierka Milk Tray oraz Mini Eggs, jak i wyroby pod marką Wedel skierowane na polski rynek.

Fabryka Czekolady Cadbury w Bielanach Wrocławskich – daty i liczby:

  • 1993 rok – data wmurowania kamienia wegielnego pod fabrykę Cadbury w Bielanach.
  • 1994 rok – rozpoczęcie produkcji.
  • 2007 rok – decyzja o rozbudowie fabryki.
  • 2008 rok – start rozbudowy fabryki.
  • Łączna powierzchnia użytkowa: 30 000 m2

Produkcja przeznaczona na eksport: wyroby czekoladowe Cadbury, takie jak między innymi: Milk Tray, Eclairs, Mini Eggs,.

Produkcja pod marką Wedel: Pasjonata, Pawełek, Serce, Maestria, Chopin,Czekolada Luksusowa, Mleczna i Gorzka.

Zatrudnienie 650 osób.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu