Co nowego w Digital One

W czerwcu 2009, po czterech latach funkcjonowania w strukturach Euro RSCG Poland, marka Digital One odłączyła się od Grupy

Pierwotna formuła współpracy wyczerpała się. Ze względu na różnice w planach na przyszłość, wspólnicy zdecydowali o rozstaniu się oraz o prowadzeniu biznesu niezależnie od siebie. Olgierd Cygan podjął decyzję o koncentracji na strategicznym doradztwie w zakresie prowadzenia marek w Internecie oraz wsparciu procesów sprzedażowych. Najważniejsze osoby z oryginalnego zespołu zdecydowały o kontynuacji pracy pod marką Digital One. Głównym udziałowcem firmy jest Olgierd Cygan, współwłaścicielem – Michał Owczarek, Creative&Strategy Director pracujący w Digital One od samego początku jej istnienia. W wyniku zawartego porozumienia, część produkcyjna agencji została po stronie Grupy Euro RSCG.

„W tej chwili oferujemy markom znalezienie maksymalnej ilości punktów styku z konsumentami, szerszy wachlarz rozwiązań, a przede wszystkim brak zależności od własnej produkcji. Jest to o tyle ważne, że rynek wymaga od agencji elastyczności i optymalizacji kosztów. Digital One, którym kieruję, koncentruje się na budowaniu strategii obecności marek w Internecie, z konkretnym przełożeniem na wzrost sprzedaży. Oczywiście składa się na to wiele czynników, jak chociażby systematyczne pogłębianie relacji między marką a konsumentem , ale na koniec dnia, efekty chcemy widzieć właśnie we wzroście sprzedaży” – mówi Olgierd Cygan.

Pierwsze działania dla nowych klientów, z którymi agencja obecnie prowadzi rozmowy, planowane są jesienią tego roku. Poza nowymi markami istnieje również grupa klientów, dla których firma pracowała do czerwca 2009 jako część sieci, a którzy zdecydowali się na przedłużenie współpracy (min. PepsiCola GB, Estee Lauder Poland, PTE PZU, Cephalon). Prace nad projektami dla nich trwają nieprzerwanie przez cały czas. Równocześnie planowane są kolejne realizacje.

„Naszym naturalnym środowiskiem jest Internet. Wykorzystując coraz większe możliwości, jakie daje to medium, jesteśmy w stanie tworzyć skuteczne i efektywne strategie, które są odpowiedzią na oczekiwania konsumentów. Orężem interaktywnego medium nie jest bowiem jedynie reklama. Poprzez rozwiązania komunikacyjne i prosprzedażowe realizujemy biznesowe cele. Nasze działania przekładają się na wybór marki, zwiększanie sprzedaży oraz podnoszeniu poziomu satysfakcji konsumentów. Uważamy, że takich rozwiązań coraz częściej oczekiwać będą marketerzy – wspierania działań z całego obszaru marketing-mix, prowadzących do osiągnięcia wymiernych efektów.” – Michał Owczarek, Creative&Strategy Director, Digital One.

Finalnie, Digital One pomaga grupie Euro RSCG w realizacji zapoczątkowanych wcześniej projektów pro-sprzedażowych dla marki Orange.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu