Adkontekst wprowadza reklamy w formacie flash

Sieć reklamowa Adkontekst wprowadza do swojej oferty kolejną formę reklamy – Adkontekst Flash w reklamach intekstowych. Jest to już kolejny rodzaj reklamy dostępny w ramach Intertext (oprócz Adkontekst Exclusive i Adkontekst Text). Reklamy Adkontekst Flash emitowane są w oparciu o zaawansowany algorytm doboru kontekstowego, zaś rozliczane są w modelu PPC (za kliknięcie).

Oficjalne wprowadzenie nowego produktu reklamowego na rynek nastąpiło po kilkutygodniowych testach. Reklamy testowe emitowane były na stronach motoryzacyjnych, należących do sieci Adkontekst (m.in. na Autocentrum.pl, Moto.wp.pl, Autogaleria.pl, Autoefl.pl, Motofinanse.pl) przy wykorzystaniu kreacji reklamowych dostarczonych przez Polską Grupę Dealerów dla takich marek jak: Fiat, Mitsubishi, Infiniti, Suzuki i Nissan.

„Doceniamy nowatorskie podejście NetSprint do rozwoju form reklamowych w internecie, dlatego też zdecydowaliśmy się na udział w testach nowego produktu. Wyniki testów były bardzo obiecujące, więc od razu zaczęliśmy wykorzystywać reklamy typu Adkontekst Flash w naszych działaniach marketingowych” – powiedział Jacek Klukowski, Dyrektor Marketingu Grupy PGD.

Reklama Adkontekst Flash podobnie jak inne produkty Intertext emitowana jest na odrębnej warstwie w powiązaniu z treścią artykułu oraz wyróżnionymi w tekście słowami kluczowymi. Tak jak wszystkie produkty reklamowe w sieci Adkontekst reklamy flash rozliczane są w modelu PPC (za kliknięcie). O częstotliwości emisji reklamy decyduje dopasowanie do kontekstu strony, atrakcyjność przekazu dla użytkowników (mierzona m.in. wskaźnikiem CTR) oraz cena zadeklarowana przez reklamodawcę. Dostępny format reklamy to rectangle 300 x 250 pikseli (waga pliku .swf do 40kb).

„Chcemy wyjść naprzeciw tym marketerom, którzy chcą w ramach budżetów PPC wzbogacić swój przekaz reklamowy zachowując wszystkie zalety emisji reklam w sieci kontekstowej. Wierzymy, że nowy produkt wzbudzi duże zainteresowanie reklamodawców, co w najbliższych miesiącach istotnie pociągnie za sobą również wzrost przychodów wydawców zrzeszonych w sieci Adkontekst” – powiedział Łukasz Duda, Dyrektor Sieci Adkontekst.

Za pomocą reklamy w sieci Adkontekst reklamodawcy mogą dotrzeć już do ponad 14 milionów realnych internautów w Polsce (Megapanel, czerwiec 2009) na 950 opiniotwórczych portalach i serwisach.