Uroczysty koncert z okazji 25-lecia orkiestry Symfonia Varsovia

Kiedy 25 lat temu Sir Yehudi Menuhin obejmował funkcję pierwszego gościnnego dyrygenta powstałej w wyniku rozszerzenia Polskiej Orkiestry Kameralnej – Sinfonii Varsovii, nikt nie spodziewał się, że trzeba będzie czekać dokładnie ćwierć wieku na siedzibę dla zespołu. Przez ten czas orkiestra zagrała 2.500 tysiąca koncertów na 5 kontynentach, nagrała ok. 200 płyt, współpracowała z najwybitniejszymi światowymi artystami i cierpliwie czekała…

Dziś Sinfonia Varsovia ma zaszczyt zaprosić wszystkich warszawiaków na uroczysty koncert, do swojej nowej – przyszłej siedziby przy ul. Grochowskiej 272. Podczas Jubileuszowego Koncertu, w niedzielę, 13 września o godzinie 13.00 Maestro Jacek Kaspszyk zadyryguje Uwerturą Coriolan i Koncertem skrzypcowym D-dur Ludviga van Beethovena w wykonaniu Solenne Paidassi oraz IX Symfonią e-moll op. 95 Z nowego świata Antoniego Dvořáka. O godzinie 15.30, po raz pierwszy w dziewięcioletniej edycji festiwalu, muzycy orkiestry Sinfonia Varsovia wystąpią w kameralnych składach i zagrają 11 mini koncertów. W budynkach dawnej Weterynarii zabrzmi muzyka Schuberta, Prokofiewa, Mozarta, Szostakowicza, Paciorkiewicza czy Piazolli.

Jubileuszowy koncert jest jednocześnie finałem IX Festiwalu im. Franciszka Wybrańczyka Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu.

Przed koncertem, o godz. 11.30, w budynku nr. 3, (po prawej stronie, mapa w załączniku), odbędzie się briefing prasowy Prezydent m. st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz na temat planów związanych z nieruchomością znajdującą się przy Grochowskiej 727.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu