Przejdź do treści

Pro 907/1107/1357 – niezawodne drukarki do wysokonakładowego druku czarno-białego

Ricoh Polska ogłosiła premierę wysoko wydajnych drukarek do druku czarno-białego: Pro™907, Pro™1107 i Pro™1357. Urządzenia wykorzystują bardzo wydajne mechanizmy drukujące umożliwiające druk z prędkością 90, 110 i 135 stron/minutę, w zależności od modelu.

Aby podołać drukowi wysokonakładowemu urządzenia wyposażono w wydajne kontrolery Data Centre. Kontrolery zostały zaprojektowane, by radzić sobie z różnorodnymi danymi zmiennymi, jak również obsługiwać wydruk direct mail, książki na życzenie oraz komunikację marketingową one-to-one. Całości dopełnia różnorodność opcji finiszerów. Pro™907, 1107 i 1357 idealnie nadają się do środowisk druku produkcyjnego, takich jak centra danych czy drukarnie cyfrowe.

“Drukarki Pro™907/1107/1357 wzbogacają naszą linię urządzeń produkcyjnych. Są wydajne i spełniają wymogi rynku druku profesjonalnego.” – powiedział Krzysztof Stępień, Product Manager w Ricoh Polska. “Niezawodne mechanizmy drukujące podołają drukowi o maksymalnej ilości od 1,2 do 2 milionów stron na miesiąc. Maksymalną wydajność urządzeń zapewnia standardowy moduł zapobiegający zwijaniu papieru oraz podajniki z czujnikami liczby kartek. Opcjonalnie dostępny jest układ Genuine IPDS, umożliwiający druk dokumentów zawierających tekst, zdjęcia, grafikę i kody kreskowe z komputerów mainframe IBM®. Podajniki papieru i odbiorniki mogą być blokowane w celu zapobiegania druku przez osoby nieupoważnione. Kontroler Data Centre wspiera między innymi druk banner page, jak również rejestruje aktywność drukarki i tworzy raporty druku.”

Maksymalna rozdzielczość druku monochromatycznego drukarek Pro™907/1107/1357 wynosi 1200 DPI. Drukarki obsługują różne media, od bardzo cienkiego papieru o gramaturze 40 g/m² do grubego o gramaturze 300 g/m². W przypadku druku na nośnikach niekompatybilnych z formatem DIN można dokonać bardzo dokładnego zdefiniowania mediów. Drukarki obsługują papier do wielkości SRA3, pozwalając na wydruk pełnego arkusza A3 wraz ze znacznikami drukarskimi, jak również papier powlekany i bardzo cienki. Wstępne przetwarzanie offsetowo drukowanych materiałów możliwe jest dzięki wykorzystaniu ultradźwiękowego czujnika liczby kartek. Elastyczny system druku umożliwia druk różnorodnych materiałów, jak np. kartek pocztowych, korespondencji direct mail, kolorowo zadrukowanych materiałach oraz książek w miękkiej oprawie.

Ricoh, aby usprawnić druk, oferuje opcjonalnie kilka finiszerów. Finiszer na 3000 kartek, z 100 kartkowym zszywaczem, może być rozszerzony o moduł zszywania grzbietów. Dostępny jest również układ składania wydruków, oferujący sześć trybów składania, umożliwiający przygotowanie broszur lub listu pasującego do kopert. Moduł podajnika okładek pozwala dodawać okładki i kolorowe wkładki do wydruków. Prospekty o objętości do 20 kartek mogą być składane i zszywane przez odpowiedni moduł wykończeniowy. Dostępny jest też trymer. Odbiorniki wysokiej pojemności mogą pomieścić jednorazowo do 5000 kartek i mogą być łączone w pary. Wózki rolkowe odbiorników ułatwiają pakowanie i transport gotowych prac do dalszej obróbki.

Kontroler Pro™907/1107/1357 zawiera dwa procesory, z których jeden może wykonywać testy diagnostyczne drukarki i finiszerów, a drugi, typu data centre, może obsługiwać skomplikowane zadania o różnorodnych danych. Tworzą one razem profesjonalne rozwiązanie optymalizujące pracę drukarek. Urządzenia mogą pracować w trybie mixplex przetwarzając jednocześnie wydruki jedno i dwustronne. Użytkownicy mogą wybierać podajniki używając różnych mediów do jednego wydruku. Aby unikać zacięć papieru, podczas druku na mediach perforowanych i nalepkach, mogą one przechodzić przez drukarkę w różnych kierunkach. Następnie, wydruki są obracane lub odwracana jest kolejność wydruku. Niezwykle pomocne są także opcje wydruków próbnych, wirtualnych drukarek i monitorowanie pracy. Dostępny jest także układ IPDS umożliwiający druk dokumentów z komputerów mainframe IBM®.

Pro™907/1107/1357 są najnowszymi urządzeniami profesjonalnej serii cyfrowych drukarek Pro™ firmy Ricoh. Rodzina urządzeń serii Pro™ charakteryzuje się niezawodnością, wydajnością, jakością i opcjami wykańczania dokumentów niezbędnymi dla środowisk druku profesjonalnego. Firma Ricoh produkuje jeden z najszerszych asortymentów kopiarek, drukarek, skanerów, faksów i urządzeń wielofunkcyjnych, a także zaawansowane rozwiązania programowe.