Panda Security świętuje 20 lat innowacji

Panda Security, lider w dziedzinie zabezpieczeń działających w modelu Cloud Security, świętuje 20 rocznicę istnienia. Przez ostatnie dwie dekady Panda Security wprowadziła kilka przełomowych technologii, które całkowicie zmieniły sposób w jaki klienci indywidualni oraz firmy są chronione przed złośliwym malware. Panda Security, jedna z największych firm tworzących oprogramowanie antywirusowe na świecie, posiada biura w 56 krajach, zatrudnia ponad 1500 osób. Więcej informacji o 20 rocznicy istnienia firmy, o jej historii oraz innowacjach które wprowadziła do branży ochrony komputerów można znaleźć na stronie http://www.pandasecurity.com/20anniversary.

Od czasu powstanie w 1990 roku w Bilbao w Hiszpanii, Panda Security była doceniana przez branżę analityków oraz media technologiczne za wprowadzanie kilku najbardziej znaczących udoskonaleń w branży ochrony komputerów. Jest pierwszą firmą, która zastosowała technologię „cloud” (w chmurze), skanującą i analizującą złośliwe oprogramowanie w połączeniu z Kolektywną Inteligencją, zaawansowanym systemem wykrywania zagrożeń w czasie rzeczywistym i opierającym się na globalnej społeczności użytkowników. Ponadto Panda Security jako pierwszy dostawca oprogramowania zabezpieczającego wprowadziła ostatnio całkowicie darmowy, oparty na technologii cloud computing, program antywirusowy dla indywidualnych użytkowników Panda Cloud Antivirus.

“20 rocznica istnienia Panda Security to historyczne wydarzenie dla firmy oraz możliwość przedstawienia sukcesu jaki osiągnęliśmy w tworzeniu najbardziej zaawansowanych i efektywnych rozwiązań zapobiegawczych i wykrywających złośliwe oprogramowanie” – mówi Juan Santana, prezes Panda Security. ”Projektowanie złośliwego oprogramowania w czasie ostatnich dwudziestu lat stale się rozwijało, a naszym celem zawsze było być o jeden krok przed coraz bardziej zaawansowanymi zagrożeniami”.

Poniżej prezentujemy podsumowanie najważniejszych wydarzeń w historii Panda Security:

  • 1990 r. – założenie firmy przez Mikel Urizarbarrena w Bilbao, Hiszpania
  • 1998 r. – Panda Security jako pierwsza firma stosuje codzienną aktualizację sygnatur
  • 2004 r. – firma wprowadza technologie TruPrevent, pierwszy Host Intrusion Prevention System (HIPS) dla wszystkich typów komputerów, stacji roboczych i domowych komputerów
  • 2007 r. – zmiana nazwy z Panda Software na Panda Security oraz debiut NanoScan pierwszego skanera antywirusowego on-line opartego na technologii cloud (chmura)
  • 2009 r. – wprowadzenie Cloud Anitivirus, pierwszy w branży, darmowy antywirus dla indywidualnych klientów oparty na technologii cloud.

Wszystkie produkty Panda Security budowane są na podstawie Kolektywnej Inteligencji opartej na architekturze technologii cloud (chmury), zapewniając zarówno użytkownikom domowym jak i firmom maksymalną ochronę i wykrywanie zagrożeń w czasie rzeczywistym. Produkty Panda Security dla użytkowników domowych obejmują sztandarowy program Panda Internet Security 2010 oraz Panda Cloud Antivirus, który został wypuszczony w wersji beta w kwietniu 2009 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu