Nowe komputery od Lenovo

Płaskie, lekkie i dobrze wyposażone: Lenovo dodaje więcej funkcji do najnowszych płaskich i przystępnych cenowo komputerów „Idea”

Lenovo IdeaPad U350Firma Lenovo ogłosiła wprowadzenie na polski rynek czterech nowych komputerów udostępniających użytkownikom przyjemne w obsłudze i bardzo niezawodne technologie o najnowszych funkcjach po zaskakująco niskich cenach. Nowy notebook IdeaPad U350 łączy w sobie płaską i lekką konstrukcję z funkcjami zapewniającymi komfortową obsługę bez nadwerężania budżetu. Notebook Lenovo IdeaPad G550 zapewnia użytkownikom z małych i średnich firm potrzebną im moc obliczeniową, szybką pamięć i przetwarzanie danych oraz wydajną grafikę w nowej, eleganckiej i profesjonalnej obudowie. Netbook IdeaPad S10-2 zapewnia entuzjastom Internetu, serwisów społecznościowych i mobilnego stylu życia najnowsze funkcje w zakresie łączności, rozrywki i wydajności, dzięki którym mogą łączyć się lepiej oraz korzystać z komputera w dowolnym miejscu i czasie. Komputer desktop IdeaCenter A600 o konstrukcji „all-in-one” ma wyjątkową, zakrzywioną konstrukcję jednoczęściową, obejmującą ekran HD o przekątnej 21,5 cala oraz wbudowany system głośników z subwooferem do zastosowań rozrywkowych.

„Użytkownicy żądają bardziej płaskich i lżejszych komputerów o bardziej rozbudowanych funkcjach łączności i wydłużonym czasie pracy baterii — tego wymaga ich coraz bardziej mobilny tryb życia” — Paweł Skultecki, Brand Manager, Lenovo Technology.

Notebook IdeaPad U350

Lenovo przełamuje bariery konstrukcyjne, oferując konsumentom ultrapłaskie, ultralekkie i ultrawyposażone komputery. Zamknięty w wyrafinowanej, srebrnej obudowie notebook IdeaPad U350 waży już od 1,6 kilograma i ma zaledwie 2,5 cm grubości(z baterią 4 ogniwową). Choć komputer ten jest płaski i lekki, projektanci Lenovo wyposażyli go w najnowsze funkcje rozrywkowe i komputerowe, aby uatrakcyjnić i ułatwić jego obsługę. Wysokiej rozdzielczości ekran LED o współczynniku proporcji 16:9 i przekątnej 13,3″ oraz złącze HDMI umożliwiają oglądanie filmów i innych multimediów z jakością HD.

Notebook IdeaPad U350 zawiera także kilka nieoczekiwanych funkcji, takich jak czujnik światła w otoczeniu, który automatycznie dostosowuje jasność ekranu do warunków zewnętrznych, oszczędzając wzrok użytkownika i baterię. Technologia Dolby Sound Room dopełnia wrażeń z oglądania wideo, zapewniając wysokiej jakości dźwięk surround. Dzięki technologii rozpoznawania twarzy VeriFace użytkownicy mogą się łatwo logować, używając jako hasła własnej twarzy. Przydaje się również kamera do wiadomości wideo lub połączeń Skype za pośrednictwem łącza WiFi notebooka.

Funkcje rozrywkowe notebooka działają na bazie takich technologii, jak różne procesory o ultraniskim napięciu Intel® Core™2Solo i Pentium, szybka pamięć DDR3 do 8 GB oraz do 500 GB miejsca na dysku twardym. Dzięki tym technologiom można wydajniej i szybciej wykonywać różne czynności, na przykład edytować nagrania wideo do zamieszczenia w serwisach społecznościowych czy oglądać strumieniowe transmisje wideo. Aby zapewnić indywidualnym użytkownikom biznesowym wysoką niezawodność w godzinach pracy i poza nimi, projektanci Lenovo zastosowali znane z notebooków ThinkPad rozwiązanie Active Protection System. Pomaga ono chronić dane, zatrzymując tymczasowo dysk twardy w razie upadku notebooka. Notebook IdeaPad U350 zawiera także OneKey™ Rescue System pomagający odzyskać uszkodzone dane w zaledwie kilku krokach.

Notebook Lenovo G550

Projektanci Lenovo opracowali notebook Lenovo G550 o przekątnej 15,6 cala, aby zaoferować profesjonalnym użytkownikom łatwe w obsłudze technologie komputerowe po przystępnej cenie. Nowy notebook stanowi rozwinięcie tego zamierzenia, zapewniając dodatkowo styl i wzornictwo idealne także do użytku osobistego. Zaprojektowane od nowa, bardziej płaskie i lżejsze notebooki G Series są dostępne ze srebrnym wykończeniem o fakturze włosa lub gładkim, błyszczącym wykończeniem ciemnopopielatym.

Mając do dyspozycji takie niezbędne funkcje rozrywkowe, jak panel LCD o współczynniku proporcji 16:9 oraz nagrywarkę/odtwarzacz DVD, użytkownicy mogą łatwo wyświetlać prezentacje multimedialne w biurze lub oglądać filmy w domu. Notebooki umożliwiają stałą łączność WiFi, Ethernet i opcjonalnie Bluetooth. Są ponadto wyposażone w technologię VeriFace i wbudowane kamery. Notebook G550 zawiera klawiaturę numeryczną do łatwego wprowadzania danych, szybką pamięć, procesor z najnowszej linii Intel® Centrino®2 oraz różne karty graficzne NVIDIA do wyboru.

Netbook IdeaPad S10-2 – mniejsze wymiary — większe możliwości

Konsumenci stają się obecnie coraz bardziej mobilni, dlatego też liczy się płaska i lekka konstrukcja oraz oszczędność miejsca. Ważący już od kilograma i mierzący mniej niż 2,5 cm grubości nowy netbook IdeaPad S10-2 to idealne rozwiązanie dla osób potrzebujących przenośnego komputera. Projektanci Lenovo unowocześnili netbook S10-2 wyrafinowanym, kolistym wzorem na górnej obudowie w kolorze szarym, różowym, białym lub czarnym.

Zmniejszając wagę netbooka z myślą o większej przenośności, projektanci Lenovo zadbali jednocześnie o jego użyteczność, dodając mu większą w porównaniu z poprzednimi modelami klawiaturę. Obecnie klawiatura zajmuje blisko 90% powierzchni standardowej klawiatury, dzięki czemu pisanie jest niemal tak łatwe jak na typowym, w pełni funkcjonalnym notebooku. Netbook ten ma ponadto klawisze Shift o identycznych rozmiarach i są one ułożone po obu stronach klawiatury. Panel dotykowy jest większy i łatwiejszy w obsłudze. Wśród innych zalet tego netbooka można wymienić: 3 porty USB zwiększające możliwości współpracy z innymi urządzeniami, czytnik kart pamięci „4 w 1” umożliwiający korzystanie z różnych narzędzi multimedialnych, a także maksymalnie sześciogodzinny czas działania baterii (z baterią 6-ogniwową), przystosowany do mobilnego stylu życia użytkowników. Oprogramowanie oszczędzające energię baterii netbooka IdeaPad S10-2 umożliwia wydłużenie czasu jej działania nawet o 30%.

Internet i rozrywka na żądanie

Użytkownicy mogą za pośrednictwem netbooka łączyć się z Internetem z dowolnego miejsca, korzystając z różnych opcji łączności bezprzewodowej do przeglądania stron, przesyłania poczty lub czatu. Projektanci Lenovo wyposażyli netbook IdeaPad S10-2 w technologię Dolby Headphone, zapewniającą świetne wrażenia dźwiękowe – użytkownicy mogą przez dowolne słuchawki słuchać dźwięku surround ze źródeł o formacie 5.1. Za pomocą aplikacji Lenovo QuickStart użytkownicy mogą szybko uzyskiwać dostęp do ulubionych programów – mogą słuchać muzyki, wyświetlać zdjęcia, wysyłać wiadomości błyskawiczne, a nawet nawiązywać połączenia Skype, nie czekając na załadowanie systemu operacyjnego. Jedno kliknięcie dzieli ich także od Lenovo Social — witryny ułatwiającej uczestnictwo w serwisach społecznościowych.

Przy użyciu technologii VeriFace użytkownicy mogą logować się do systemu – wystarczy pokazać swoją twarz, zamiast pamiętać skomplikowane hasło. Za pomocą wbudowanej kamery internetowej można nagrywać wiadomości wideo lub prowadzić rozmowy internetowe. Wszystko to sprawia, że netbook ten łączy w sobie zalety komunikacji, rozrywki i wyjątkowej przenośności.

Przenośność wymaga także wyjątkowej ochrony danych. Aplikacja OneKey™ Rescue System firmy Lenovo pomaga odzyskać uszkodzone dane w zaledwie kilku prostych krokach. Narzędzie to może uruchamiać skanowanie antywirusowe przed załadowaniem głównego systemu operacyjnego w celu przywrócenia uszkodzonych plików, sporządzenia kopii zapasowej i odzyskania danych. Netbook S10-2 zapewnia duży komfort pracy dzięki najnowszej technologii procesorów Intel Atom, ekranowi LED o przekątnej 10,1″ oraz pojemnemu dyskowi twardemu.

Komputer desktop „all-in-one” IdeaCentre A600

Nowy, elegancki IdeaCentre A600 all-in-one zawiera ekran bez ramki o przekątnej 21,5 cala. Jego wzornictwo jest dostosowane do oczekiwań użytkowników zwracających uwagę na wykorzystanie miejsca i styl. Ten nowoczesny komputer mierzy w najcieńszym miejscu zaledwie 2,5 cm, co sprawia, że jest najcieńszym w branży komputerem „all-in-one”.

Entuzjastom rozrywki ten komputer „all-in-one” oferuje prawdziwy obraz HD na ekranie o kinowejproporcji 16:9 oraz obsługę rozdzielczości full HD 1920×1080 zapewniającą wyjątkową jakość wizualną. Wbudowany system głośników obejmuje subwoofer i ma certyfikat Dolby® Home Theatre™, a odtwarzacz Blu-ray dopełnia możliwości kina domowego.

Z myślą o entuzjastach gier firma Lenovo opracowała pierwszy w swoim rodzaju kontroler optyczny „4 w 1”. Po raz pierwszy użytkownicy komputera osobistego mogą korzystać z gier przy użyciu funkcji „motion drive” pilota, którego ruchy sterują obiektami na ekranie.

W przeciwieństwie do innych pilotów, Lenovo 4 w 1 można także używać jako telefonu VOIP do nawiązywania i odbierania połączeń telefonicznych przez Internet, podobnie jak za pomocą zwykłego telefonu bezprzewodowego. Pilot ten służy także jako pilot centrum multimedialnego. Pilot ten może także działać jako „mysz powietrzna” sterująca kursorem na ekranie, dzięki czemu nie trzeba używać myszy przewodowej.

Obudowa A600 skrywa wydajny komputer typu desktop z różnymi procesorami Intel® Core™2 Duo do wyboru, kartą graficzną ATI Radeon™ z obsługą technologii DirectX10, szybką pamięcią DDR3 do 4 GB ułatwiającą wielozadaniowość, a także miejscem na dysku o pojemności do 1 TB (1000 GB) na setki nagrań wideo i muzycznych oraz innych danych. Ten wyposażony w najnowszą technologię wydajnych procesorów mobilnych komputer „all in one” działa cicho nawet podczas wykonywania intensywnych zadań.

IdeaCentre A600 all-in-one zapewnia kilka opcji łączności, w tym szybkie łącze WiFi, czytnik kart pamięci 6-w-1, boczne porty USB i FireWire oraz dodatkowe porty USB z tyłu panelu. Model ten udostępnia także technologię rozpoznawania twarzy VeriFace™, dzięki której zamiast hasła do logowania można używać własnej twarzy.

Ceny i dostępność[1]

Wszystkie komputery są już dostępne w sprzedaży. Ceny: notebook IdeaPad U350 od 1499 PLN; notebook G550 od 1469 PLN; desktop IdeaCentre A600 „all-in-one” od 3099 PLN; netbook IdeaPad S10-2 od 1099 PLN. Komputery są dostępne za pośrednictwem partnerów biznesowych i witryny www.lenovo.com.

[1]Ceny nie obejmują podatków ani kosztów wysyłki, mogą ulec zmianie bez powiadomienia i podlegają określonym warunkom. Ceny sprzedawców mogą się różnić. Cena nie obejmuje wszystkich reklamowanych funkcji. Wszystkie oferty są uzależnione od dostępności. Lenovo zastrzega sobie prawo do zmiany oferty i specyfikacji produktów w dowolnym czasie i bez powiadomienia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu