Nadchodzi jesień – udany festyn na krakowskim Kurdwanowie

W pierwszy weekend września na krakowskim osiedlu Kurdwanów odbył się 16. Festyn Jesień. Jest to cykliczna impreza kulturalno- sportowa organizowana przez Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Kurdwanów Nowy”.

Także i w tym roku nie zabrakło emocji. Na scenie wystąpili m in. : Zespół The Postman brawurowo wykonujący przeboje The Beatles, Zespół Pieśni i Tańca Krakowiak, Kolejowa Orkiestra Dęta oraz młodzi artyści z Osiedlowego Klubu Kultury Wola Duchacka Wschód i Domu Kultury Kurdwanów Nowy. Program uzupełniły pokazy taneczne i szermiercze oraz liczne gry, zabawy i konkursy takie jak np. „Ewa gotuje” z udziałem Ewy Wachowicz.

W sobotę 5 września podczas meczu piłki nożnej drużyna firmy Wawel Service pokonała Oldbojów Kurdwanowa 9:4. Piłkarskie zmagania podniosły poziom adrenaliny zarówno u graczy jak i kibiców, których nie spłoszyło pochmurne niebo i chłodny powiew wiatru.

Przez cały czas trwania imprezy, dookoła sceny rozlokowane były kramy oferujące słodycze i przekąski, atrakcje dla dzieci takie jak dmuchane zamki i zjeżdżalnie, a także stoiska sponsorów. Firma Wawel Service w swoim namiocie udzielała informacji na temat nowej inwestycji na ulicy Halszki.

Postanowiliśmy, że budowę rozpoczniemy symbolicznym wkopaniem łopaty właśnie podczas festynu. Od kilku lat uczestniczymy w tej imprezie, więc i teraz nie mogło nas zabraknąć. Halszki 28 to nasza szósta inwestycja na Kurdwanowie, toteż zdążyliśmy zaprzyjaźnić się już z mieszkańcami tego rejonu. W okolicy mieszka spora ilość młodych małżeństw, które poszukują własnych „czterech kątów”. W związku z tym inwestycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza, że mieszkania tam oferowane są dostępne w programie rządowym Rodzina na Swoim – mówi Bartłomiej Rzepa, Prezes Wawel Service.

Główną atrakcją niedzielnego wieczoru był występ Macieja Maleńczuka oraz pokaz sztucznych ogni. Pogoda również postanowiła przypomnieć, że nachodzi już jesień, ale nie odstraszyło to entuzjastów imprez plenerowych. Festyn z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością o czym świadczy rosnąca liczba uczestników, oraz pochlebne opinie mieszkańców i zapraszanych gości.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu