LG Direct Drive – technologia przyszłości

Głośna, dudniąca, awaryjna i jeszcze pochłaniająca ogromne ilości energii pralka odchodzi do przeszłości. Przyszłość należy do pralek Direct Drive od LG.

1 LG, LG Direct Drive, LG WD-14440FDSIle razy musiałaś tłumaczyć się sąsiadom, skarżącym się na dudnienie dochodzące z Twojej łazienki? Albo po otwarciu drzwi łazienki stwierdzałaś z przerażeniem, że pralka przemieściła się i teraz wiruje na środku pomieszczenia, kompletnie tarasując przejście? A może zdarzyło Ci się serwisować nową niemal pralkę, bo po roku użytkowania zerwały się pasy? Woda wylana z pralki to także widok, który niemal każdy zna.

A przecież nie musi tak być… Opracowany przez LG system Direct Drive sprawia, że wszystkie te problemy odchodzą w niepamięć. Pralki LG Direct Drive, w tym jedna z unikalnym systemem prania parowego, sprawią, że pranie stanie się przyjemnością, która potrwa lata. Meble mogą się zmieniać, style, trendy i aranżacje wnętrz również, niezawodna pralka pozostanie, ponieważ próbę czasu wytrzymują tylko pralki LG Direct Drive.

Technologia stworzona dla Ciebie Direct Drive

Przyczyną wielu awarii w tradycyjnych pralkach był konwencjonalny model zamontowania silnika z paskiem klinowym i szczotkami, który łatwo ulegał uszkodzeniom. LG wyeliminowało awaryjne elementy. W pralkach Direct Drive silnik przekazuje moc bezpośrednio do bębna pralki, co sprawia, że urządzenie jest ciche, niezawodne i przy tym energooszczędne.

To, czego potrzebujesz

Kilkuosobowa rodzina to różne ubrania i rożne wymagania, a przecież urządzenie w domu jest jedno. Dzięki zróżnicowanym trybom i nawet 13 programom prania dylematy, co uprać w ręku, a co w pralce, stają się nieaktualne. Bawełna, syntetyki, tkaniny delikatne, wełna – do każdego materiału dostosowany jest odpowiedni program, gwarantujący, że odzież będzie czysta i niezmiennie świetnie się prezentowała przez lata.

Kiedy tylko chcesz

Opcja opóźnienia prania pozwala Ci tak je zaprogramować, by skończyło się nawet po 19 godzinach. Dzięki temu wstawiasz pranie przed wyjściem do pracy i o nim zapominasz, resztą zajmuje się pralka, która włączy się automatycznie np. 7 godzin później, byś po powrocie do domu zastała wszystko czyste i świeże. Nie musisz się przy tym obawiać rachunków za prąd – w trybie czuwania pralka LG Direct Drive nie pobiera ani Wata energii.

W trosce o Ciebie

Podatność na uczulenia i podrażnienia skóry wywołane detergentami używanymi do prania skłoniło LG do stworzenia systemu płukania antyalergicznego, dzięki któremu wszelkie związki chemiczne będą usunięte, aby ubrania były bezpieczne dla Twojej skóry. Ten program jest specjalnie wydłużony, aby poradzić sobie z uciążliwymi, głębokimi zabrudzeniami. Kiedy jednak zależy Ci jedynie na szybkim odświeżeniu odzieży, możesz wybrać tryb ekspresowy, w którym w ciągu zaledwie 30 minut plamy zostaną usunięte, a ulubione ubrania szybciej gotowe do założenia.

Nietypowo

Odpowiedzią na nietypowe zabrudzenia, na przykład pochodzenia organicznego, jest program Bio, w którym czyszczenie odzieży odbywa się w dwóch turach. Najpierw woda podgrzewana jest do 40 stopni (jest to optymalna temperatura dla działania enzymów zawartych w detergencie), a następnie jest doprowadzane do docelowej temperatury prania – od 60 do 95 stopni.

Małe ubrania, wielkie wymagania

Dziecięce ubranka potrzebują szczególnej troski i specjalnego prania – tak, aby usunąć z nich wszystkie, często trwałe zabrudzenia. Większość tej odzieży jest jednak bardzo delikatna. Opracowany przez LG program Baby Care sprawi, że pranie ubrań najmłodszych nie będzie już więcej spędzało Ci snu z powiek.

Komfort w obłokach pary

Do prania ubrań wykonanych ze szczególnie delikatnych materiałów optymalnym rozwiązaniem będzie pranie parowe. Model LG WD-14440FDS pozwala zrezygnować z kosztownych usług pralni, dając gwarancję, że odzież będzie błyskawicznie świeża, a do tego jeszcze pozbawiona zagnieceń. Z myślą o osobach, które traktują prasowanie jako zło konieczne, stworzono tryb odświeżania parą, dzięki któremu już po 23 minutach koszule będą gładkie i gotowe do włożenia. Ponadto, pranie parowe eliminuje nieprzyjemny efekt elektryzowania się ubrań.

Dla Twoich oszczędności…

Idealnie dobrane cykle prania pozwalają znacząco zredukować zużycie wody, a tryby opóźnionego startu prania, jak i opcja ekspresowego odświeżania sprawiają, że rachunki za energię elektryczną są niższe niż kiedykolwiek. Nic więc dziwnego, że pralki LG Direct Drive mogą pochwalić się najwyższym stopniem wydajności energetycznej A++ (pralka parowa)

… i pewności

Pralki z systemem Direct Drive objęte są 10-letnią gwarancją. Lata płyną, pralka pozostaje ta sama.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu