Konkurs Lider – wręczenie nagród prezydenta m. st. Warszawy

W piątek, 11 września, o godz. 13.00 (ratusz, pl. Bankowy 3/5, sala 131) odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu „LIDER” o nagrodę Prezydenta m. st. Warszawy. Nagrody wręczy zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Włodzimierz Paszyński.

W konkursie udział wzięło 20 wychowanków, w wieku 10-17 lat, z czterech domów dziecka prowadzonych przez Miasto Stołeczne Warszawa. Laureatami są osoby, które osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, pomagają innym dzieciom przebywającym w placówkach, angażują się w życie lokalnej społeczności oraz wytrwale rozwijają swoje pasje.

Nagrody dla najlepszych to kursy językowe stacjonarne lub wyjazdowe, wakacyjne obozy naukowe i sportowe, zajęcia plastyczne, kursy tańca czy nauka jazdy, które młodzi ludzie sami sobie wybrali. Nagrodą pieniężną zostaną również uhonorowani wychowawcy, których praca przyczyniła się do sukcesu podopiecznych.

Łączna pula nagród wynosi ponad 70 tys. zł.

Celem konkursu jest zachęcenie wychowanków placówek do rozwijania zainteresowań, promowanie sukcesów w nauce, inspirowanie do pokonywania trudności i podejmowania ambitnych wyzwań.

W Warszawie funkcjonuje 11 publicznych domów dziecka, gdzie przebywa około 670 dzieci oraz 10 rodzinnych domów dziecka z ponad 50 wychowankami.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu