Gwizdek, szalik i… bluetooth, czyli nowe oblicze kibica

Wrzesień przyniesie kibicom wiele niezapomnianych wrażeń, bowiem już niedługo Łódź zamieni się w sportową stolicę kontynentu. A to wszystko za sprawą Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Siatkowej oraz Mistrzostw Europy Mężczyzn w Koszykówce „EuroBasket 2009”, których współorganizatorem jest właśnie Łódź.

Podczas każdego ze spotkań, blisko 13 tys. kibiców z całej Europy zasiądzie na trybunach nowo wybudowanej hali sportowej Atlas Arena, żeby dopingować swoje drużyny. Na gości czeka dodatkowa atrakcja, przygotowana przez UMŁ i firmę MobileMS. W hali sportowej zostaną zamontowane strefy Bluetootha, w których rozmieszczone będą nadajniki. Za pomocą protokołu Bluetooth goście otrzymają na telefony komórkowe, przygotowaną specjalnie na tę okazję, aplikację – Przewodnik Aktywności Sportowej (PAS). Po wejściu w menu, każdy kibic będzie miał dostęp do takich informacji jak: aktualności dotyczące imprezy, fazy rozgrywek, dojazd do hali, plan obiektu.

Co ważne, PAS będzie na bieżąco aktualizowany, dzięki czemu możliwe będzie śledzenie poczynań wybranej drużyny. Przewodnik będzie również cennym źródłem informacji o Łodzi, z którego dowiemy się m.in. jaki jest rozkład komunikacji miejskiej, gdzie można znaleźć nocleg i smacznie zjeść. Kiedy emocje sportowe już opadną, każdy kibic będzie mógł zabrać ze sobą pamiątkę w postaci gadżetów na komórkę, np. tapety.

Organizatorzy imprezy zadbali o to, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dlatego też, z myślą o odwiedzających nasze miasto turystach, powstał nowy portal www.lodz4you.com, na którym znajduje się wiele przydatnych informacji. UWAGA! „Złap nagrodę!” to łódzki konkurs dla kibiców ukryty pod Fotokodem. Goście odwiedzający Łódź otrzymają od UMŁ poręczne informatory o naszym mieście, a na ich tylnej okładce znajdą Fotokod. Po zeskanowaniu go, nie tylko łatwo będzie ściągnąć PAS, ale także sprawdzić, czy Łódź jest miastem dobrym dla Ciebie – na łodziofilów czekają atrakcyjne nagrody! Organizatorzy:

www.MobileMS.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu