BNP Paribas po raz kolejny „Najlepszym bankiem świata w dziedzinie finansowania handlu”

Międzynarodowy magazyn Global Finance opublikował ranking „World’s Best Banks”, w którym BNP Paribas został uznany 'Najlepszym bankiem świata w 2009 r. w dziedzinie finansowania handlu'. Bank otrzymał ten tytuł już po raz drugi z rzędu. Działalnością Trade Finance zajmuje się w BNP Paribas Pion Bankowości Inwestycyjnej i Korporacyjnej, którego oddział znajduje się również w Polsce.

– Ta nagroda to dla polskiego oddziału BNP Paribas bardzo dobra wiadomość. Finansowanie handlu jest znaczącą pozycją w działalności banku w Polsce, który stanowi bazę transakcyjną zarówno dla firm krajowych, jak i zagranicznych. Dla kientów to wyróżnienie jest informacją, że wybrali najlepszego z możliwych partnerów w Trade Finance w Polsce – mówi Jean-Claude Chaval, Dyrektor Generalny BNP Paribas S.A. w Polsce.

Global Finance przyznał BNP Paribas tytuł „Najlepszego banku świata w dziedzinie finansowania handlu” już po raz drugi z rzędu. Po raz kolejny bank otrzymał też tytuły “Najlepszego banku w dziedzinie finansowania handlu we Francji” i “Najlepszego Banku w dziedzinie finansowania handlu w Europie”.

Ranking “World’s Best Banks” magazynu Global Finance został sporządzony w oparciu o takie wskaźniki jak: wolumen transakcji, zasięg geograficzny banku, struktura obsługi klienta, konkurencyjność cen i innowacyjność produktów. Wzięto w nim również pod uwagę kilka subiektywnych kryteriów, takich jak ocena reputacji i jakości zarządzania.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu