Biznesowy szach-mat

Dokładnie za miesiąc, w dniach 10-11 października br., w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się turniej szachowy dGCS Open. Impreza o integracyjnym wydźwięku zorganizowana została z myślą o przedsiębiorcach, którzy już po raz drugi będą mieli okazję wykazać się zmysłem analitycznym, logiką i umiejętnościami przewidywania, jakie na co dzień są niezbędne w biznesie.

Turniej ma charakter otwarty. Może więc wziąć w nim udział każda osoba dorosła, reprezentująca swój klub szachowy lub firmę, bez względu na poziom gry oraz juniorzy do lat 18, klasyfikowani w rankingu ELO. Na turnieju dGCS Open spodziewani są goście z Niemiec, Czech, Ukrainy, Rosji oraz Białorusi. Dwudniowe zmagania będą odbywać się w dwóch klasyfikacjach pucharowych. W pierwszym dniu odbędzie się dGCS Open II Międzynarodowy Puchar Polski Przedsiębiorców, a w drugim Turniej o Puchar Prezesa dGCS S.A. oraz dGCS Open Junior (klasyfikacja juniorów do lat 18).

Udział w turnieju dGCS Open, to możliwość poznania biznesowych rywali z nowej strony i podjęcia z nimi współzawodnictwa na zupełnie innym polu, a także okazja do nabycia nowych umiejętności. Strategicznemu myśleniu szachowemu jest bardzo blisko do strategicznego myślenia biznesowego, stąd turniej od samego początku wspiera producent oprogramowania dla firm dGCS S.A.

dGCS Open Międzynarodowy Puchar Polski Przedsiębiorców w Szachach, organizowany jest po raz drugi. W poprzednim roku przy szachownicy zasiadło ponad 250 uczestników. Dziesięciu finalistów turnieju z inicjatywy posła Andrzeja Dery wzięło udział także w rozgrywkach z parlamentarzystami w maju bieżącego roku. Mecz zakończył się zwycięstwem przedsiębiorców, zaś posłowie wyrazili chęć rewanżu.

Patronat nad tegorocznym turniejem objęli:

  • Polski Związek Szachowy
  • Miasto Ostrów Wielkopolski
  • Radosław Torzyński – Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego
  • Andrzej Dera – Poseł na Sejm RP
  • Tomasz Sielicki – Prezes Polskiego Związku Szachowego
  • Dariusz Puchalski – Prezes Zarządu dGCS Spółka Akcyjna
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu