20 rocznica powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego – spotkanie z premierem

W sobotę, 12 września, mija 20 lat od powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego. Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz oraz Inicjatywa Razem 89 zapraszają mieszkańców do udziału w upamiętnieniu tego wydarzenia – w odsłonięciu tablicy pamiątkowej w miejscu dawnej kawiarni „Niespodzianka” oraz w debacie z premierem Tadeuszem Mazowieckim.

Przyjdź i zagraj w życie w PRL-u (przed InfoQulturą, pl. Konstytucji 4)

Już od godz. 10.00 mieszkańcy będą mogli, za sprawą gry SOCLAND, przenieść się 20 lat wstecz i…wykupić mieszkanie, zdobyć upragnione pomarańcze, kupić Fiata 125p, ale też przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia polityczne, społeczne i gospodarcze oraz ich wpływ na życie zwyczajnych obywateli.

Gra w atrakcyjny sposób przekazuje wiedzę o życiu codziennym w PRL-u lat ‘80.

W tym budynku w 1989 roku, w kawiarni „Niespodzianka”, mieścił się … (w miejscu dawnej kawiarni „Niespodzianka”, pl. Konstytucji 6)

O godz. 15.30 zapraszamy mieszkańców na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej na budynku dawnej „Niespodzianki”. Udział wezmą: Premier Tadeusz Mazowiecki, Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz oraz przedstawiciele Inicjatywy Razem 89.

Wszystko co chcieliście powiedzieć Naszemu Premierowi (InfoQultura, pl. Konstytucji 4)

O godz. 16.00 rozpocznie się spotkanie z Tadeuszem Mazowieckim, które poprowadzi Tomasz Lis. Podczas debaty prowadzący zada premierowi przysłane przez mieszkańców (i nie tylko) pytania. Na zakończenie, dla wszystkich uczestników, Miasto Stołeczne Warszawa oraz Inicjatywa Razem 89 przygotowali niespodziankę.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu