Rockowe akcesoria Logitech dla Guitar Hero i konsoli Xbox 360

Firma Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) zapowiedziała dziś premierę bezprzewodowej gitary oraz zestawu perkusyjnego dedykowanych konsoli Xbox 360. Logitech® Wireless Guitar Controller for Xbox 360® i Logitech® Wireless Drum Controller for Xbox 360 pozwolą wydobyć to co najlepsze z gier z serii Guitar Hero w tym Guitar Hero® 5 oraz dostępnej wkrótce Band Hero™.

Logitech Wireless Guitar Controller for Xbox 360

Szyjka wykonana z drewna klonowego, palisandrowy gryf i metalowe progi Logitech Wireless Guitar Controller for Xbox 360 sprawiają, że każdy może poczuć się jak wirtuoz gitary. Podczas gry można zapomnieć o odgłosach klikania, bowiem klawisze umieszczone na progach działają w oparciu o znaną z klawiatur Logitech technologię rubber dome. Dodatkową przewagę zapewnia znajdujący się na gryfie panel dotykowy umożliwiający szybkie ślizganie się palcami po „strunach”. Dzięki temu rozwiązaniu w czasie gry można zdobywać punkty wydobywając kilka dźwięków niemal jednocześnie.

Logitech Wireless Guitar Controller działa w zasięgu do 10 metrów od konsoli. Gitara będzie dostępna na rynku w pomarańczowo białej kolorystyce.

Logitech Wireless Drum Controller for Xbox 360

Logitech Wireless Drum Controller for Xbox 360 to zestaw składający się z trzech bębnów, dwóch talerzy oraz pokrytego nierdzewną stalą i umieszczonego na regulowanej sprężynie pedału perkusyjnego. Ustawienie wszystkich elementów można w łatwy sposób dopasować do potrzeb i stylu gry użytkownika. Wygłuszająca membrana, którą zastosowano na powierzchni bębnów redukuje wszelkie niepożądane odgłosy, a cofnięte obręcze pozwalają uniknąć przypadkowych uderzeń w obudowę.

Zestaw zasilany jest dwiema bateriami AA umożliwiającymi do 50 godzin grania.

Cena i dostępność

Logitech Wireless Guitar Controller for Xbox 360 i Logitech Wireless Drum Controller for Xbox 360 będą dostępne w sprzedaży w październiku, sugerowana przez producenta cena detaliczna obu urządzeń wyniesie 819 PLN.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu