Rob Koremans obejmuje stanowisko Wiceprezesa działu Generics Europe grupy Sanofi-Aventis i Prezesa Zarządu grupy Zentiva

Firma Sanofi-Aventis (EURONEXT: SAN i NYSE: SNY) ma przyjemność ogłosić, że Rob Koremans objął stanowisko Pierwszego Wiceprezesa działu Generics Europe w grupie Sanofi-Aventis oraz Prezesa Zarządu w grupie Zentiva.Uprzednio Rob Koremans pełnił funkcję Dyrektora Generalnego w Cryo-Save, spółce będącej europejskim liderem w dziedzinie przechowywania komórek macierzystych, wcześniej zaś zajmował stanowiska kierownicze wysokiego szczebla na poziomie regionu w firmach Gruenenthal i Serono.

Hanspeter Spek, Wiceprezes ds. operacyjnych grupy Sanofi-Aventis powiedział:

„Jest mi niezmiernie miło powitać w naszej firmie tak znakomitego profesjonalistę, jakim jest Rob. Jego ogromne doświadczenie na europejskim rynku farmaceutycznym stanowi dla nas nieoceniony kapitał, który będziemy mogli wykorzystać przy wdrażaniu europejskiej platformy leków generycznych, co z kolei pozwoli Grupie pozyskać dodatkowe możliwości rozwoju w Europie”.

Rob Koremans będzie odpowiadał przed Hanspeterem Spekiem w zakresie wdrażania europejskiej platformy leków generycznych (European Generics Platform). Do obowiązków Roba Koremansa będzie należało rozwijanie wewnętrznej współpracy w spółce, w zakresie leków generycznych na obszarze Europy oraz budowanie europejskiej platformy dla rozwoju działalności Sanofi-Aventis w dziedzinie leków generycznych. Rob Koremans będzie członkiem Komitetu ds. Działalności Operacyjnej.

Rob Koremans posiada dyplom Executive MBA Uniwersytetu Babson w Massachusetts, w Stanach Zjednoczonych oraz stopień naukowy w dziedzinie medycyny Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie, w Holandii. Swoją karierę rozpoczął w roku 1988 w firmie Sanofi BV, holenderskiej spółce zależnej Sanofi SA. Następnie, od roku 1993, pracował w Serono Group, gdzie w 1998 roku objął stanowisko Wiceprezesa na Europę, by w 2000 roku przenieść się do firmy Gruenenthal, gdzie latach 2003 – 2007 pełnił funkcję Członka Zarządu. Od 2007 r. Rob zajmował stanowisko Dyrektora Generalnego w Cryo-Save, spółce będącej europejskim liderem w dziedzinie przechowywania komórek macierzystych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu