Przejdź do treści

ProLogis Wynajmuje 14,300 metrów kwadratowych firmie Geis Group w Czechach

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, ogłosił dzisiaj, że wynajął 14 300 metrów kwadratowych nowo wybudowanej powierzchni magazynowej w ProLogis Park Ostrava w Czechach, firmie Geis Group, międzynarodowej firmie świadczącej pełen zakres usług w branży logistycznej.Firma Geis Group zajmie powierzchnię w budynku drugim na terenie ProLogis Park Ostrava, nowoczesnym parku logistycznym, zlokalizowanym 14 kilometrów na zachód od centrum Ostrawy, głównego ośrodka administracyjnego i produkcyjnego w zachodnich Czechach. Park usytuowany jest pomiędzy autostradą D47 a obwodnicą miasta, około 20 kilometrów od międzynarodowego lotniska Ostrawa.

“Region Czeskich Moraw to ważna lokalizacja dla Geis Group,” oświadczył Dr. Johannes Söllner, Dyrektor Zarządzający Geis Holding. “Nasz nowo-wybudowany, najnowocześniejszy obiekt ProLogis Park Ostrava będzie zarówno centralnym magazynem dla Czech, oraz Słowacji, jak również bramą dla naszych działań operacyjnych na terenie Europy Wschodniej.”

“Nowa umowa najmu z Geis Group to kolejne potwierdzenie znaczenia Ostrawy jako strategicznego ośrodka w Centralnej Europie dla frachtu, magazynowania i przemysłu lekkiego” oświadczył Mario Sander, ProLogis Market Officer na Czechy i Słowację. “Dzięki dostępowi do wysokowykwalifikowanych pracowników i dobrej komunikacji publicznej, obszar ten staje się coraz bardziej atrakcyjny dla firm logistycznych. Witamy firmę Geis w sieci ProLogis Central & Eastern Europe i liczymy na ścisłą współpracę, w celu zapewnienia i utrzymania optymalnego wykorzystania budynku.

ProLogis Park Ostrava to nowoczesny park logistyczny składający się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 66 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i biurowej. Oprócz Geis Group klientami parku są Richter + Frenzel i In Time Spedice.

Portfolio ProLogis w Czechach składa się z sześciu parków logistycznych o łącznej powierzchni 605 000 metrów kwadratowych.