Przejdź do treści

Palikot o Internecie

Janusz Palikot, jeden z najbardziej kontrowersyjnych polskich posłów, będzie gościem specjalnym konferencji Internet Beta 2009. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 23-25 września w Rzeszowie, to pierwsze w Polsce interdyscyplinarne spotkanie poświęcone trendom i możliwościom rozwoju sieci.

Janusz Palikot opowie o roli jaką Internet pełni w obecnej rzeczywistości oraz o tym jaką powinien pełnić w przyszłości. Poseł skupi się szczególnie na możliwościach wykorzystania sieci jako narzędzia kontroli i wpływu na politykę przez zwykłych obywateli.

– Internet Beta 2009 to spotkanie specjalistów z wielu branż, których łączy internetowa pasja. Cieszymy się, że znajdzie się wśród nas również przedstawiciel świata polityki – mówi Mateusz Tułecki, pomysłodawca i koordynator konferencji Internet Beta 2009, pracownik Katedry Reklamy, Grafiki Komputerowej i Nowych Mediów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. – Jestem pewien, że obecność Pana Palikota nie tylko doda kolorytu naszemu spotkaniu, ale wniesie nową wartościową treść w dyskusję. Poseł Palikot jest przecież jednym z najbardziej znanych polskich blogerów oraz umiejętnie wykorzystuje Internet w debacie publicznej – dodaje.

Poza Januszem Palikotem gośćmi specjalnymi Internet Beta 2009 będą także Szwedzi David Lindkvist i Daniel Bergqvist z Fantasy-Interactive, jednej z najbardziej utytułowanych agencji interaktywnych świata, niemiecki specjalista w dziedzinie e-learningu Fridolin Wild oraz znany holenderski bloger Ernst-Jan Pfauth. Nie zabraknie też wielkich nazwisk z Polski. W czasie trzech dni konferencji wystąpią m.in. Marta Klimowicz (Socjologia Internetu), Dominik Kaznowski (Nasza-klasa.pl), Artur Kurasiński (Revolver Interactive) i wielu innych.

Podczas konferencji omówione zostaną zagadnienia m.in. z dziedziny socjologii i psychologii Internetu, badań w sieci, grafiki komputerowej, e-commerce, marketingu i PR-u, a także nowych technologii i projekty internetowe.