Przejdź do treści

II Kongres Fitness i Wellness

Jest to najważniejsze międzynarodowe spotkanie branży fitness i wellness w Polsce poświęcone zagadnieniom rozwoju, aktualnym problemom oraz najnowszym trendom w branży fitness. Ideą organizatorów było stworzenie wydarzenia promującego i aktywizującego branżę fitness/wellness oraz pozwalającego podmiotom rynkowym w uzyskaniu korzyści z popularyzacji tych dziedzin.

Celem II Kongresu Fitness i Wellness jest także konsolidacja środowiska fitness w Polsce oraz promocja i lobbying na rzecz branży oraz filozofii wellness. Tegoroczny kongres będzie poświęcony perspektywom rozwoju branży fitness/wellness. Poprzez wystąpienia wybitnych specjalistów w dziedzinie marketingu fitnessu oraz praktyków biznesu, kongres dostarczy również niezbędnej wiedzy z zakresu marketingu i zarządzania oraz uzyskiwania przewagi konkurencyjnej na tym rynku. W odpowiedzi na trudną sytuację gospodarczą poruszane tematy będą dotyczyły działań marketingowych, ale również finansów w klubie, kwestii prawnych, oferty i sprzedaży.

Wśród tematów II KFW znajdą się m.in.: skuteczny marketing (w tym promocja) klubów fitness, nowe trendy i możliwości biznesowe w branży fitness/wellness, nowatorskie rozwiązania z zakresu reklamy i sprzedaży oraz zagadnienia z zakresu medical wellness i personal fitness.

II Kongres Fitness i Wellness jest wydarzeniem dwudniowym. Pierwszy dzień wystąpień i dyskusji zakończy uroczysta gala, na której po raz pierwszy w Polsce zostaną przyznane nagrody branży fitness i wellness tj. „Fitness& Wellness Awards”. Laureatów nagród Fitness VIP oraz Nagrody Honorowej wyłoni jury złożone z ekspertów branży fitness (m.in. menedżerów klubów, przedstawicieli organizacji branżowych i świata mediów). Wśród prelegentów natomiast pojawią się m.in. takie osoby, jak Olaf Tomscheit – Project Manager FIBO (największych światowych targów branży fitness i wellness, odbywających się corocznie w Essen /Niemcy), Refit Kamberovic – Dyrektor Wykonawczy Deutsche Sportstudio Verband, Dr Adam Kohnke – Prezes Polskiego Związku Fitness & Wellness, V-ce President European Fitness Center Association Dr Rudolf Weyergans- twórca skutecznej metody zwalczania cellulitów czy Leszek Stafiej – niezależny doradca ds. komunikacji społecznej, marketingowej i mediów .

II Kongres Fitness i Wellness ze względu na tematykę oraz zaproszonych gości jest oryginalnym przedsięwzięciem biznesowo-medialnym. Wierzymy, że zainicjuje on nowy etap w rozwoju branży fitness w Polsce.

Sponsorem strategicznym Kongresu jest firma Milon, sponsorem głównym Star Trac. Patronat medialny nad imprezą objęły magazyny Fitnesss Wellness & Spa Management International, EDEN-Magazyn SPA, Generation: Fitness, Solarium & fitness oraz portale fit.pl i Aktywni.pl

Szczegółowe informacje na temat Kongresu Fitness i Wellness (ulotka, harmonogram imprezy, zgłoszenia oraz kontakt do organizatorów) znajdują się na oficjalnej stronie kongresu – www.kongresfitness.pl.