Przejdź do treści

Zaawansowana rozszerzona rzeczywistość (AR) tylko w Adv.pl

Adv.pl jako jedyna firma w Polsce otrzymała licencję francuskiej firmy Total Immersion – lidera na globalnym rynku augmented reality. Obie firmy podpisały umowę, na mocy której Adv.pl posiada wyłączność na dostarczanie polskim odbiorcom zaawansowanych rozwiązań rozszerzonej rzeczywistości (AR).

„Dotychczasowe zastosowania komercyjne augmented reality w Polsce korzystały z darmowych bibliotek technologicznych, w związku z tym działały zawodnie i cechowały się bardzo ograniczonymi możliwościami formy, miejsca i technologii. Rozwiązania oferowane przez Adv.pl i Total Immersion można natomiast zastosować w każdym kanale komunikacji marketingowej: punktach sprzedaży, eventach, e-marketingu, reklamie prasowej oraz innych punktach styku konsumenta z marką. Rozszerzona rzeczywistość to system łączący w czasie rzeczywistym świat realny z generowanym komputerowo” – mówi Antoine Brachet, Indirect Channel Manager w Total Immersion.

W technologii oferowanej przez Adv.pl nośnikiem przekazu może być niemal wszystko: produkt, jego opakowanie, dowolne obrazy, nie tylko ascetyczny czarno-biały marker wykorzystywany do tej pory w polskich rozwiązaniach AR. Zaawansowana technologia Adv.pl daje możliwość rozpoznawania także twarzy konsumenta oraz innych obiektów ruchomych.

Dino Metaxas, Business Development Director w Adv.pl: „Wyobraźmy sobie konsumenta, który w rozszerzonej rzeczywistości może użyć swojej twarzy w sklepie internetowym z okularami. Wysokiej jakości aplikacja rozpozna rysy twarzy użytkownika i pozwoli dobrać odpowiedni model okularów. Swoją postać może natomiast wykorzystać w wirtualnej przymierzalni i wybrać kreację na wieczór bez wychodzenia z domu.”

Dzięki dostępowi do rozwiązań Total Immersion Adv.pl tworzy także gry i aplikacje mobilne wykorzystywane w promocji miast, muzeów oraz na rynku nieruchomości. Total Immersion jest francuską firmą o zasięgu globalnym, a Adv.pl to jedyny i wyłączny jej partner w Polsce.