Wrocław – miasto spotkań

Wrocławskie hasło promujące miasto znalazło się w pierwszej czwórce najlepszych sloganów w badaniu przeprowadzonym przez GfK Polonia na zlecenie Rzeczpospolitej.

„Wrocław – miasto spotkań” – hasło wypowiedziane po raz pierwszy przez Jana Pawła II już 10 lat wspiera stolicę Dolnego Śląska. Spośród miast biorących udział w rankingu Rzeczpospolitej, lepsze od wrocławskiego okazały się tylko trzy hasła promujące: Mazury, Kraków i Gdańsk.

„Tak wysokie miejsce w rankingu wiele dla nas znaczy. Nasze hasło jest już z nami ponad dekadę i wciąż cieszy się sympatią i nie traci na aktualności. To udowadnia, że nie tylko po prostu wpada w ucho, ale faktycznie odzwierciedla klimat Wrocławia i utożsamiających się z nim mieszkańców” – mówi Paweł Romaszkan, Dyrektor Biura Promocji UM Wrocławia.

Warto podkreślić, że Wrocław jako pierwsze polskie miasto zdecydował się na promocję poza granicami kraju, m.in.: reklamował się w tygodniku „Times”. Poza tym, również jako pierwsze miasto przeprowadził kampanię zachęcającą do powrotu do kraju Polaków mieszkających w Anglii i Irlandii.

„Slogan „Wrocław – miasto spotkań” jest na wszystkich materiałach promocyjnych, a nawet stał się identyfikatorem wrocławian” – mówi, cytowany za Rzeczpospolitą, Krzysztof Szymoniak z Biura Promocji Miasta.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu