Przejdź do treści

Wizz Air zwiększa o 50% swoje możliwości przewozowe z bazy w Pradze

Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Europie Środkowo–Wschodniej, ogłosił dzisiaj dalsze plany związane z rozwojem bazy operacyjnej w Pradze.Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią 27 marca 2010 r. do bazy zostanie dodany trzeci samolot Airbus A320. Poszerzenie floty pozwoli Wizz Air na rozbudowanie siatki połączeń o nowe całoroczne trasy, otwarcie sezonowych połączeń oraz zwiększenie częstotliwości lotów na już istniejących.

Wraz z nowymi trasami, które zostaną ogłoszone wkrótce, możliwości przewozowe Wizz Air w kwietniu 2010 r. wzrosną o 50% w porównaniu ze stanem obecnym.

W sierpniu 2009 r. Wizz Air objął pozycję największej nisko-kosztowej linii lotniczej na praskim lotnisku, przewożąc 69 000 pasażerów i jest na właściwej drodze, aby w całym 2009 r. przewieźć 470 000 pasażerów, a ponad milion w 2010 r.

„Siatka połączeń Wizz Air z Pragi stale się powiększa. Naszym celem jest to, aby stać się najchętniej wybieraną linią lotniczą zarówno przez obywateli Czech, jak i podróżnych odwiedzających Czechy. Rozwój bazy w Pradze wzmocni naszą pozycję w regionie oraz zaufanie pasażerów dla nisko-kosztowych linii lotniczych” – powiedział József Váradi, Prezes Wizz Air.