Przejdź do treści

Warsztaty dla rodziców w stołecznych żłobkach

Już od 12 września rodzice małych dzieci mogą uczestniczyć w kolejnej edycji bezpłatnych warsztatów umiejętności wychowawczych, z zakresu profilaktyki wad postawy oraz żywienia najmłodszych członków rodziny. Celem warsztatów jest wspomaganie rodziny w wychowaniu, zwiększenie jej świadomości w tym zakresie, wczesna profilaktyka i promocja zdrowia.

W sobotę, 12 września, warsztaty umiejętności wychowawczych odbędą się w pięciu żłobkach: Żłobku Nr 23, przy ul. Grzybowskiej 7 (Śródmieście), Żłobku nr 29, przy ul. Nike 6 (Włochy), Żłobku Nr 31 przy ul. Motorowej 5 (Praga Płd.), Żłobku Nr 41, przy ul. Potockich 107 (Wawer) i Żłobku Nr 11, przy ul. Szymanowskiego 3a (Praga Płn.).

Warsztaty Żywienia małego dziecka: w Żłobku Nr 18, przy ul. Smoczej 1a na Woli.

Warsztaty z Higieny i profilaktyki wad postawy: Żłobku Nr 7, przy ul. Kmicica 3 na Mokotowie i w Żłobku Nr 20, przy ul. Wilczej 27a w Śródmieściu.

W trakcie warsztatów organizatorzy zapewniają opiekę dla dzieci oraz odpłatny posiłek.

Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców !!!

Zgodnie z ankietami przeprowadzonymi wśród rodziców uczestniczących w wiosennej edycji warsztatów, wykłady i zajęcia okazały się potrzebne, rodzice uzyskali wiele pożytecznych informacji z dziedziny żywienia, profilaktyki wad postawy, masażu dziecka, dowiedzieli się jak postępować w nagłych wypadkach, jak zapobiegać chorobom i jakie stosować metody wychowawcze, by ich dzieci rosły zdrowe i szczęśliwe.

4 kwietnia b.r. rozpoczęły się warsztaty dla rodziców przygotowane przez Zespół Żłobków m. st. Warszawy „Warszawskie żłobki wspierają rodzinę w wychowaniu. Zdrowe dziecko = zdrowa rodzina = zdrowe społeczeństwo”. Projekt, który będzie trwał do 2010 r., jest finansowany ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego i ze środków m.st. Warszawy. Łączny koszt wynosi prawie 500 tys. euro. Do tej pory skorzystało z nich ponad 600 osób.

W tym roku odbędzie się 48 warsztatów z zakresu umiejętności wychowawczych, 46 z higieny i profilaktyki wad postawy oraz 34 z żywienia małego dziecka.

Projekt jest odpowiedzią na zgłaszane potrzeby ze strony rodziców dzieci, które uczęszczają do stołecznych żłobków. Zespól Żłobków w oparciu o ponad 2 tys. ankiet przygotował aplikacje o dofinansowanie ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego.