NewMedia Labs – nowy inkubator pomysłów internetowych

Rozpoczął działalność NewMedia Labs – nowy inkubator pomysłów internetowych. Oferta firmy skierowana jest do twórców serwisów i obejmuje pomoc oraz doradztwo w zakresie technologii i rozwiązań programistycznych, a także wsparcie marketingowe i finansowe.

1 Aktywni.pl, ARBOmedia, Gemius, Grzegorz Sułkowski, Megapanel PBI, NewMedia Labs, ZagrajZnami.plNewMedia Labs umożliwia osobom nie posiadającym odpowiedniego zaplecza realizację ich pomysłów, zaś dobrze rokującym projektom – rozpoczęcie działalności na szeroką skalę.

NewMedia Labs to projekt Goldbach Media – szwajcarskiej spółki zajmującej się reklamą w mediach elektronicznych i marketingiem mobilnych. Inkubator projektów internetowych jest drugą inwestycją Goldbach Media w naszym kraju – od września ub. r. spółka jest właścicielem pakietu większościowego Grupy ARBOmedia AG.

„Celem NewMedia Labs jest wspieranie rozwoju rynku internetowego i niesienie pomocy firmom, bądź osobom, które mają zapał i fajny pomysł, nie posiadają jednak doświadczenia lub wszystkich zasobów koniecznych do prowadzenia projektu online” – mówi Grzegorz Sułkowski zarządzający NewMedia Labs. „Naszym Klientom proponujemy wsparcie technologiczne, dotyczące nowoczesnych rozwiązań i hostingu oraz pomoc w opracowaniu biznes planu i realizacji kolejnych etapów wdrożenia projektu, a także w prowadzeniu działań marketingowych i sprzedaży produktu” – dodaje Sułkowski.

Pierwszym projektem rozwiniętym w ramach inkubatora jest serwis społecznościowy dla fanów sportu i aktywnego spędzania czasu Aktywni.pl. Twórcami i pomysłodawcami serwisu są absolwenci warszawskiego AWF. NewMedia Labs brał udział w finansowaniu przedsięwzięcia, budowie strony i jej zawartości, a także w tworzeniu spółki. Serwis Aktywni.pl powstał na początku roku, dziś zaś odnotowuje 71 000 użytkowników i 481 000 odsłon (Megapanel PBI/Gemius, 2009.06).

Poza spełnianiem funkcji inkubatora pomysłów NewMedia Labs realizuje zlecenia komercyjne związanie z budowaniem stron internetowych, a także tworzy własne projekty. „Jesteśmy w stanie realizować różnorodne projekty – od prostych stron i aplikacji po rozbudowane systemy o komercyjnym przeznaczeniu. Dotychczas uruchomiliśmy serwis ZagrajZnami.pl – w całości stworzony przez nasz zespół. Obecnie natomiast pracujemy nad grą przeglądarkową typu MMO oraz sklepem internetowym nastawionym na design produktów i kreatywność użytkowników. W przygotowaniu mamy także inne propozycje, o których będziemy informować już niedługo” – mówi Grzegorz Sułkowski.

NewMedia Labs niesie również pomoc w zakresie optymalizacji witryn pod kątem ich monetyzacji, działań SEO, budowy aplikacji i witryn internetowych, a także hostingu i kolokacji oraz administracji serwerami.

Struktura nowej firmy liczy 19 osób. Znacząca część zespołu pracuje w Lublinie, gdzie zlokalizowano zaplecze programistyczne NewMedia Labs.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu