Przejdź do treści

Imperium atakuje Toruń (już w sobotę!)

30 lat temu, w 1979 roku, polscy widzowie po raz pierwszy usłyszeli słynny Marsz Imperialny (zw. też czasem marszem Lorda Vadera) i obejrzeli kosmiczne skoki w nadprzestrzeń. Z tej okazji 12 września, na toruńskiej starówce, odbędzie się StarForce 2009 – ogólnopolski zjazd fanów Gwiezdnych Wojen.

Impreza rozpocznie się przemarszem ulicami Torunia postaci przebranych w efektowne stroje inspirowane Sagą Georga Lucasa i grami z serii Star Wars. Później uczestnicy przeniosą się do budynku Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki czasu”, gdzie wśród kolejnych atrakcji przewidziano m.in. panele dotyczące gier osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen, spotkania z aktorami wcielającymi się w Imperialnych Admirałów – Richardem LeParmentierem (Admirał Motti) i Kennethem Colley’em (Admirał Piett), warsztaty, a także możliwość zwiedzania wnętrza Pałacu Jabby.

Pełny program i wiele wskazówek (jak dotrzeć, gdzie nocować) można znaleźć na oficjalnej stronie – http://www.starforce.eu.

Organizatorami StarForce 2009 są Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przy współpracy członków Legionu 501 (Polish Garrison), Rebel Legionu (Eagle Outpost) i fanklubów Star Wars z Bydgoszczy i Torunia. Patronat nad imprezą sprawuje Polska Organizacja Turystyczna.