Przejdź do treści

Canon wprowadza aplikację CaptureOnTouch, która ułatwia skanowanie dokumentów

Firma Canon Europe poinformowała o wprowadzaniu na rynek oprogramowania CaptureOnTouch. Aplikacja ta upraszcza proces skanowania dokumentów, przyczyniając się do zwiększenia wydajności użytkowników biurowych.Oprogramowanie Canon CaptureOnTouch powstało z myślą o użytkownikach domowych i małych przedsiębiorstwach, tworzących jeden z najszybciej rosnących segmentów rynku1. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mogą szybko i wydajnie skanować dokumenty, a następnie automatycznie je zapisywać lub przesyłać wybranymi kanałami dystrybucji.

Wygoda użytkowania to jedna z głównych zalet technologii CaptureOnTouch, zwłaszcza w przypadku użytkowników bez doświadczenia w skanowaniu dokumentów i elektronicznym przechowywaniu danych. Oprogramowanie to udostępnia dwie metody skanowania: „Scan First” (Najpierw skanuj), która pozwala użytkownikowi zeskanować dokument, a następnie wybrać preferowany format pliku i miejsce docelowe, a także „Select Scan Job” (Wybierz zadanie skanowania), która daje użytkownikowi do dyspozycji konfigurowalny przycisk wyboru zadania, umożliwiający przekierowanie dokumentów do konkretnych plików lub wiadomości e-mail.

Przyciski wyboru zadania pozwalają ograniczyć błędy operatorów urządzeń i zaoszczędzić czas, ponieważ przyspieszają przetwarzanie dokumentów i zwiększają kontrolę nad miejscem docelowym, do którego pliki są wysyłane. Na przykład przycisk „Job Button 2” można skonfigurować tak, aby uruchamiał automatyczne skanowanie faktur i ich zapisywanie w folderze danych finansowo-księgowych (w postaci plików PDF, które można przeszukiwać), natomiast inny przycisk można skonfigurować tak, aby przekierowywał formularze podań o pracę do wyznaczonego adresu e-mail działu personalnego.

„Wiele firm odczuwa presję związaną z maksymalizacją wydajności pracy. Skanowanie dokumentów staje się powszechną praktyką, ponieważ firmy starają się usprawniać swoje procesy wewnętrzne i zewnętrzne oraz spełniać wymagania narzucane przez przepisy dotyczące zgodności” – powiedział Sean Suematsu, dyrektor Canon Europe ds. rozwiązań z zakresu skanowania dokumentów.

Canon udostępni rozwiązanie CaptureOnTouch od września, dołączając je do skanerów imageFORMULA DR-2010C i DR-2510C. Obecni użytkownicy modeli DR-2010C i DR-2510C będą mogli pobrać to oprogramowanie za darmo ze strony producenta. Aplikacja będzie także dostępna razem z nowymi skanerami imageFORMULA DR-2010M i DR-2510M przeznaczonymi dla komputerów Apple Macintosh.