Przejdź do treści

Bridgestone na Targach Motoryzacyjnych IAA 2009 we Frankfurcie: Ekologiczne opony i technologia run-flat

  • przez

Podczas tegorocznej 63. edycji Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych IAA, które rozpoczną się 17 września i potrwają do 27 września, Bridgestone na 284 m2 zaprezentuje produkty i usługi wypracowane dzięki długofalowej strategii dostarczania przyjaznych środowisku rozwiązań, zapewniających wysokie bezpieczeństwo podczas podróży. Wystawę Bridgestone będzie można odwiedzić w sektorze D 05 w Hali 8.

Główną atrakcją stosika będzie ekspozycja dwóch samochodów: starszego VW 3-L Lupo i zupełnie nowego VW Polo z pakietem BlueMotion Technology. Oba pojazdy zostaną zaprezentowane na oponach Bridgestone ECOPIA (nazwa pochodzi od Ecology + Utopia). Gama opon ECOPIA łączy niski współczynnik oporów toczenia z gwarancją bezpieczeństwa, szczególnie podczas hamowania i prowadzenia na mokrej nawierzchni. Goście wystawy poznają najważniejsze cechy zielonej technologii oraz będą mogli zapoznać się z przeglądem zastosowań opon ECOPIA na przestrzeni ostatnich 15 lat.

Bridgestone zaprezentuje również opony run flat trzeciej generacji. Zapewnianie bezpieczeństwa to priorytet działalności Bridgestone. Sukces technologii Run Flat, która zapewnia możliwość jazdy samochodem przy określonej prędkości i na określonym dystansie nawet w przypadku przebicia lub rozcięcia opony, pozwala koncernowi przekonywać, że wprowadzenie opon run flat na fabryczne wyposażenie pojazdów, wyeliminuje konieczność wyposażania ich w opony zapasowe i dlatego stanowi przyszłość ekologicznej jazdy. Bridgestone ma nadzieję, że w przyszłości większość samochodów, włącznie z popularnymi, małymi modelami aut, będzie wyposażana fabrycznie w ekologiczne i bezpieczne run flaty.