Przejdź do treści

BenQ MP515 – kolejny niskobudżetowy projektor dla biznesu i do dom

Na polski rynek wchodzi projektor BenQ MP515 – kolejny, cichy projektor z rodziny urządzeń wielozadaniowych w bardzo przystępnej cenie dla końcowego odbiorcy. Jest to usprawniony (cichszy), lżejszy i mniejszy następca znanego modelu BenQ MP514.MP515_1Nowy projektor ma jaśność 2500 ANSI lumenów i kontrast 2600:1, rozdzielczość podstawową SVGA (800×600 pikseli) i paletę 16,7 miliona kolorów. Projektor może współpracować z urządzeniami zewnętrznymi w rozdzielczościach od VGA (640×350) do UXGA (1600×1200 pikseli). MP515 jest zgodny z ze standardem HDTV do 1080p oraz systemami TV – NTSC, PAL oraz SECAM. Użytkownik może wybrać ustawienie wyświetlania obrazu o proporcjach: 4:3 lub 16:9. Wyświetlany na ekranie obraz może mieć wielkość (mierzonej po przekątnej) od 75 cm do 750 cm Poza tym ma bardzo niski poziom hałasu wentylatora – zaledwie 26dB (w trybie ekonomicznym).

Elegancka, zgrabna, czarna obudowa BenQ MP515 nadaje urządzeniu oryginalny styl równie dobrze pasujący do sal konferencyjnych jak i do domu. Projektor korzysta z opracowanej przez BenQ technologii BrilliantColor, która pozwala na wyświetlanie obrazu o podwyższonej jasności z dużą głębią kolorów. Co więcej, funkcja 3D Management, pozwala na niezależną zmianę parametrów kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu.

BenQ MP515 wyposażono w obudowę, której konstrukcja z znacznym stopniu eliminuje hałas powstających podczas pracy wentylatorów – redukując go do poziomu 32/26dB (tryb normalny / ekonomiczny). Tak niski poziom hałasu osiągnięto dzięki specjalnej konstrukcji kanałów doprowadzających i odprowadzających powietrze. Dzięki temu projektor jest doskonałym rozwiązaniem dla sal kinowych, konferencyjnych oraz kina domowego.

Wejścia dla komputerów PC i urządzeń AV składają się z portów: analogowego RGB: D-Sub, typu Component: D-SUB oraz wejścia typu kompozyt i S-Video. Gniazdo wyjściowe np. na zewnętrzny monitor: D-Sub oraz audio. Wymiary projektora: 255x90x214 mm, waga 2.2kg.

Urządzenie wyposażono w szeroki zestaw funkcji do ustawień obrazu, pomiar czasu trwania prezentacji oraz korekcję obrazu zależnie od koloru tła na którym jest wyświetlany. Korekta obrazu dotyczy dopasowania jasności obrazu, kolorów i kontrastu dla pięciu różnych domyślnie ustawionych kolorów ekranu lub ściany na której wyświetlany jest obraz.

Cena i dostępność w Polsce

Projektor BenQ MP515 dostępny jest już w Polsce w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 1.699 zł (z VAT).

Wszystkie projektory BenQ mają gwarancję na 36 miesięcy (6 miesięcy na lampę lub 1000 godzin pracy w zależności co nastąpi pierwsze). Ewentualne naprawy realizowane są w trybie door-to-door.