70 procent Polaków chce prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

Na leczenie w przyszłym roku NFZ zamierza przeznaczyć 54,5 mld złotych. To o 670 mln złotych więcej niż w tym roku. Polacy jednak nie są zadowoleni z publicznej służby zdrowia. Ponad połowa z nas uważa, że prywatne ubezpieczenie poprawiłoby złą opiekę zdrowotną – wynika z ankiety Money.pl

Aż 70 procent internautów Money.pl deklaruje zainteresowanie wykupem prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Połowa pytanych wskazała to rozwiązanie jako alternatywę, czyli chciałaby mieć możliwość skorzystania z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, zamiast obowiązkowo przekazywać składki do kasy NFZ. Co czwarty ankietowany prywatne ubezpieczenie uważa za dobre uzupełnienie obecnego.

1 Money.pl, NFZ

źródło: ankieta Money.pl

Najwięcej zwolenników (blisko 77 procent) prywatne ubezpieczenia mają – co nie dziwi – wśród osób młodych (w wieku 25-34 lata). Ciekawe jest to, że osoby zbliżające się do emerytury (55-64 lata) deklarują większe zainteresowanie polisami zdrowotnymi niż przedstawiciele grupy wiekowej 45-54 lata. W pierwszej zainteresowanie wynosi 70, w drugiej 67 procent.

Ulgi podatkowe najlepszą zachętą

Ankietowani, którzy nie zdecydowaliby się na zakup prywatnego ubezpieczenia, najczęściej jako przyczynę wskazują fakt że, nie stać ich na to. Inni twierdzą, że wystarczy im zakres obecnych świadczeń albo że prywatne świadczenia zdrowotne zapewnia im już pracodawca. Pieniądze mają duże znaczenie również dla osób skłonnych zainwestować w prywatne ubezpieczenie. Najbardziej akceptowalny przez nie przedział to 51-150 złotych.

2 Money.pl, NFZ

źródło: ankieta Money.pl

Na pytanie odpowiadali tylko ankietowani, zainteresowani wykupem prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

Pełne wyniki badania, do wykorzystania w Państwa publikacjach prezentujemy pod adresem: http://www.money.pl/ubezpieczenia/wiadomosci/artykul/prywatne;ubezpieczenia;chce;ich;70;procent;polakow,134,0,528518.html

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu