Przejdź do treści

Zachowaj piękno mebli na długi czas

Zakup mebli do domu bądź mieszkania to zwykle trudna decyzja. Wpływa na wystrój całego wnętrza, a jednocześnie poważnie uszczupla domowy budżet. Aby nasze decyzje zakupowe nie okazały się chybione kierujmy się nie tylko wyglądem kolekcji, ale także funkcjonalnością oraz jakością wykonania poszczególnych brył.

1 Klose, Krzysztof Wiśniewski, Marta Miklaszewska, Projekt DuoDla większości z nas meble nie są produktem „sezonowym”, nabywanym spontanicznie na rok czy dwa lata. Chcemy cieszyć się ich pięknem w niezmienionej formie przez dłuższy czas. Jednak czy wszystkie meble w jednakowy sposób spełnią nasze oczekiwania? Czy sposób produkcji i rodzaj materiałów nie wpływa na trwałość i jakość ich wykonania?

„Nowoczesne technologie wykorzystywane w masowej produkcji mebli powodują, że bardzo trudno rozróżnić meble w naturalnej okleinie od tych pokrywanych okleinami foliowymi. Te pierwsze zachowują wszystkie zalety drewna litego, jego niepowtarzalny rysunek, fakturę oraz trwałość. Meble wykończone folią cechuje mniejsza trwałość, dodatkowo brak im niepowtarzalnych walorów estetycznych posiadanych przez drewno. Drewno jako materiał naturalny jest nie tylko niepowtarzalne, ale również „przyjazne” dla człowieka, a dzięki dużej plastyczności umożliwia zabawę formą i stylem projektowanych brył.” – mówi Marta Miklaszewska, współwłaścicielka warszawskiej pracowni architektonicznej Projekt Duo. Oczywiście jakość mebli wykonanych z naturalnych surowców (drewna litego, naturalnej okleiny) może się różnić w zależności od gatunku wykorzystanego drewna, sposobu jego przygotowania do produkcji, procesu obróbki i ostatecznego wykończenia tworzonych mebli. „Jedynie najwyższej klasy drewno oraz sprawdzone pod względem jakości materiały wykończeniowe gwarantują właściwą jakość kolekcji. Zarówno elementy widoczne, jak i części niewidoczne z zewnętrz powinny być wykonane z największą starannością i perfekcyjnie wykończone. Nie bójmy się zajrzeć pod blat stołu, obejrzeć tył szafy, czy sprawdzić brzeg tapicerki. Warunkiem pełnej satysfakcji z zakupionego mebla jest zarówno doskonały design, uwzględniający wartości Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu. użytkowe, jak i najwyższa klasa wykonania.” – mówi technolog firmy KM Klose, mgr inż. Krzysztof Wiśniewski.

„W przypadku mebli Klose poszczególne elementy są dokładnie kontrolowane na każdym etapie produkcji przez pracowników z największym doświadczeniem zawodowym. Produkt finalny zanim trafi w ręce Klientów – zostaje próbnie zmontowany i przy świetle dziennym dokładnie sprawdzony.” – dodaje mgr inż. Krzysztof Wiśniewski.

Wybierając meble warto również zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego lakieru. Jego jakość w istotny sposób wpływa na odporność powierzchni mebla na uszkodzenia mechaniczne, termiczne lub inne.

Przez wzgląd na bezpieczeństwo użytkowania wybierzmy meble wykonane w technologii lakierów wodnych. Dzięki zastąpieniu szkodliwych rozpuszczalników materiałami na bazie wody zawartość w nich niezdrowych substancji jest zminimalizowana. Sprawdźmy też czy lakiery i kleje posiadają atesty Państwowego Zakładu Higieny. To dla nas gwarancja, że są one nieszkodliwe dla użytkowników i środowiska.

Drewno jest materiałem, który sprawdza się niemal w każdym pomieszczeniu. Solidnie wykonane meble w drewnie to nie tylko inwestycja na lata. Należycie zadbane odwdzięczą się niepowtarzalnym wyglądem, który z każdym rokiem będzie nabierał charakteru.