Przejdź do treści

Wyciągi elektroniczne w banku Nordea

Tagi:

Nordea Bank Polska zachęca swoich klientów do korzystania z elektronicznych wyciągów bankowych. Dzięki usłudze klienci banku Nordea otrzymają szybki i pełny wgląd w historię wykonanych na koncie operacji.

Wyciąg elektroniczny jest odpowiednikiem wyciągu tradycyjnego, wysyłanego pocztą. Zawiera te same informacje – zestawienie wszystkich operacji wykonanych na koncie – jest podobny pod względem wyglądu oraz ma taką samą moc księgową. Wyciąg online jest usługa bezpłatną, dostępną dla wszystkich klientów z dostępem do bankowości elektronicznej. Wyciąg obejmuje okres od 1-go do ostatniego dnia danego miesiąca i jest dostępny bezpośrednio na koncie internetowym. Aby rozpocząć korzystanie z usługi należy wyplenić jednorazowy wniosek znajdujący się w systemie bankowości elektronicznej.

W przeciwieństwie do wyciągu papierowego, wyciąg elektroniczny oszczędza zarówno czas jak i pieniądze. Zestawienie dostępne jest w systemie bankowości internetowej bezpośrednio po zakończeniu okresu rozliczeniowego, a jego aktywizacja jest bezpłatna. Wyciąg online znacznie zmniejsza zużycie papieru, a jego archiwizacja jest znacznie prostsza. Klient może wydrukować wyciąg w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Wyciąg online gwarantuje także większe bezpieczeństwo. Dostęp do niego ma tylko właściciel konta, a zawarta klauzula potwierdza jego autentyczność.