Przejdź do treści

Peter Whiskers-Węgorzewski dołącza do ProLogis jako dyrektor finansowy na Europę Środkowo-Wschodnią

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący dostawca obiektów dystrybucyjnych na świecie, poinformował dzisiaj, że Peter Whiskerd-Węgorzewski został powołany na stanowisko Dyrektora Finansowego na region Europy Środkowo-Wschodniej. Funkcję tę będzie pełnił w siedzibie ProLogis w Warszawie. Będzie odpowiedzialny za ogólne zarządzanie finansowe działalnością ProLogis w Europie Środkowo-Wschodniej oraz za nadzorowanie zespołów finansowych działających na każdym z głównych rynków regionu.

„Peter wnosi prawie 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu renomowanymi firmami”, powiedział Ben Bannatyne, ProLogis Managing Director na Europę Środkowo-Wschodnią. „Odegrał on ważną rolę w restrukturyzacji, integracji oraz wprowadzeniu na giełdę wielu spółek. Miło mi powitać Petera w ProLogis. Jestem przekonany, że jego ogromne doświadczenie zawodowe będzie wspierać działalność naszej spółki”.

Peter Whiskerd-Węgorzewski ma bogate doświadczenie w wielu branżach, takich jak media, przemysł wydawniczy, obszar detaliczny oraz sektor FMCG. Piastował różne stanowiska kierownicze, w tym prezesa, dyrektora finansowego oraz dyrektora operacyjnego. Pracował aktywnie w wielu krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Austrii, we Włoszech oraz w innych krajach Europy Środkowej. W Polsce mieszka od 1996 roku.

Jest członkiem stowarzyszenia Chartered Institute of Management Accountants (F.C.M.A.). Ukończył germanistykę na Uniwersytecie w Warwick.

ProLogis jest największym w Europie Środkowej i Wschodniej dostawcą obiektów dystrybucyjnych o łącznej powierzchni 3,7 mln metrów kwadratowych (stan na dzień 30 czerwca 2009 r.). Klientami ProLogis w regionie są obecnie: Actebis, Antalis, Bertelsmann, Carlsberg, Carrefour, DHL, DSV, Fiege, Gefco, Geodis, Kuehne+Nagel, Lekkerland, L’Oreal, NYK, Procter & Gamble, Raben Group, Tesco, Unilever i Wincanton.