Motorola wprowadza nowe rozwiązanie do zdalnego testowania bezpieczeństwa bezprzewodowych sieci WLAN

Pierwsze w branży kompleksowe rozwiązanie do analizowania słabych punktów chroni sieci bezprzewodowe przed zewnętrznymi zagrożeniami, ogranicza koszty konsultingu, gwarantuje zgodność z przepisami oraz automatyzuje sprawozdawczość

Dział Enterprise Mobility Solutions firmy Motorola, Inc. (NYSE: MOT) zaprezentował rozwiązanie Motorola AirDefense Wireless Vulnerability Assessment – opatentowaną technologię zabezpieczającą, służącą do prewencyjnej analizy stopnia bezpieczeństwa sieci bezprzewodowych. Umożliwia ona nową metodę zabezpieczenia sieci bezprzewodowych przed codziennymi zagrożeniami, wprowadzając aktywne mechanizmy testowania, które pozwalają na ocenę każdego wdrożonego punktu dostępowego. Dzięki temu rozwiązanie Wireless Vulnerability Assessment pozwala administratorom IT zdalnie wykrywać i eliminować słabe punkty w sieci bezprzewodowej oraz automatyzuje sprawozdawczość. Rozwiązanie takie pomaga klientom ograniczyć koszty operacyjne, usprawnić raportowanie oraz zwiększyć odporność sieci bezprzewodowych.

Symulując aktywne ataki z punktu widzenia hakera, rozwiązanie Motorola AirDefense Wireless Vulnerability Assessment pozwala administratorom prewencyjnie oceniać zabezpieczenia wrażliwych systemów w sieci bezprzewodowej, takich jak systemy z danymi posiadaczy kart kredytowych. Zautomatyzowana technologia Wireless Vulnerability Assessment eliminuje potrzebę wysyłania pracowników lub konsultantów do odległych biur i punktów w celu ręcznego przeprowadzenia testów, które wymagane są do uzyskania certyfikatu zgodności z normą PCI DSS 1.2.

Rozwiązanie Motorola AirDefense Wireless Vulnerability Assessment opiera się na opatentowanej technologii testowania bezprzewodowego (US Patent 7,577,424) i umożliwia osobom odpowiedzialnym za ochronę informacji zweryfikowanie zabezpieczeń systemów przed użytkownikami sieci bezprzewodowej oraz potencjalnymi intruzami. Rozbudowane funkcje skanowania pozwalają kontrolować politykę bezpieczeństwa zapór sieciowych i przełączników bezprzewodowych, a jednocześnie oferują opcje wykrywania, które wyliczają ścieżki dostępu do wrażliwych systemów od strony przewodowej.

Motorola AirDefense Wireless Vulnerability Assessment to dodatkowy moduł systemu Wireless Intrusion Protection System (Wireless IPS). Wykorzystując te same czujniki, które realizują funkcje Wireless IPS, klienci mogą nabyć licencję na oprogramowanie Vulnerability Assessment dla każdego wdrożonego czujnika. Przez wykorzystanie radia czujnika do symulacji bezprzewodowej stacji klienckiej rozwiązanie umożliwia administratorom IT zdalną analizę słabych punktów z punktu widzenia hakera. Analizę wykonywaną w sposób automatyczny lub na żądanie można skonfigurować pod kątem docelowych sieci lub urządzeń, aby zweryfikować, które urządzenia powinny być dostępne od strony bezprzewodowej, a które nie.

„Nasze nowe rozwiązanie wpisuje się w historię innowacyjnych rozwiązań Motoroli w dziedzinie bezprzewodowych sieci LAN i technologii bezpieczeństwa bezprzewodowego” – powiedział Amit Sinha, specjalista i główny technolog w dziale Enterprise Wireless LAN, Motorola Enterprise Mobility Solutions. — „Stanowiąc nową metodę analizy słabych punktów sieci przez zapewnienie prewencyjnych, kompleksowych testów bez potrzeby wysyłania inspektorów do każdej lokalizacji, rozwiązanie Wireless Vulnerability Assessment umożliwia przedsiębiorstwom zastosowanie łączności bezprzewodowej w nawet najbardziej wrażliwych sieciach”.

Motorola oferuje kompletny portfel rozwiązań infrastrukturalnych do tworzenia bezprzewodowych sieci lokalnych (WLAN), które umożliwiają realizację wizji całkowicie bezprzewodowego przedsiębiorstwa bez względu na rozmiar firmy – od dużych korporacji z oddziałami na całym świecie po lokalne biura i małe firmy. Rozwiązania bezprzewodowe Motoroli zapewniają łączność IP zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków i obejmują stałe łącza szerokopasmowe, sieci kratowe, korporacyjne sieci WLAN oraz rozwiązania zabezpieczające Motorola AirDefense. Dzięki sprawdzonej niezawodności, bezpieczeństwu i wydajności dorównującej sieciom przewodowym rozwiązania Motoroli znacznie zmniejszają koszty wdrożenia i konserwacji sieci oraz gwarantują ekonomiczną łączność bezprzewodową w każdym zakątku firmy. Rezultatem jest całkowicie bezprzewodowe przedsiębiorstwo – oferujące pełną mobilność za ułamek ceny tradycyjnej sieci przewodowej.

Motorola – dział korporacyjnych rozwiązań mobilnych

Dział korporacyjnych rozwiązań mobilnych firmy Motorola jest liderem w tworzeniu infrastruktury bezprzewodowej (WLAN), rozwiązań sieciowych w terenie, urządzeń do automatycznej identyfikacji, technologii RFID oraz w sektorze oprogramowania do projektowania i zarządzania siecią, w tym aplikacji związanych z bezpieczeństwem. Motorola oferuje szeroką gamę innowacyjnych produktów i technologii, które zaspokajają całe spektrum korporacyjnych potrzeb w zakresie mobilności, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa. Dzięki rozwiązaniom korporacyjnym firmy Motorola, pracownicy uzyskują dostęp do informacji niezależnie od miejsca, w którym się znajdują: w magazynie, w fabryce, przy kasach i w całym łańcuchu dostaw. Dział ten dostarcza korporacyjne rozwiązania mobilne, które cechują się najdoskonalszą łącznością, sterowaniem i bezpieczeństwem.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu