Komputronik S.A. wspiera ekologiczny program firmy D-Link

Komputronik S.A., czołowy polski dostawca sprzętu IT i elektroniki użytkowej, został partnerem firmy D-Link w ramach programu Szare na Zielone. Program skierowany jest do użytkowników sprzętu sieciowego – firm oraz instytucji – które chcą wymienić wykorzystywany w ich lokalnych sieciach sprzęt starszej generacji na nowe, energooszczędne urządzenia firmy D-Link. Klienci, którzy zdecydują się na udział w Programie Szare na Zielone, mogą liczyć na średnie rabaty sięgające 23% oraz bezpłatną, ekologiczną utylizację starego sprzętu. Wymianie może podlegać wysłużony sprzęt dowolnej marki.

Z oferty klienci mogą skorzystać w salonach Komputronik lub w sklepie internetowym. W obu przypadkach należy wypełnić formularz wymiany sprzętu umieszczony w na stronach Komputronik.pl. Według przedstawicieli D-Link, dzięki współpracy z ogólnopolską siecią detaliczną Komputronik, która liczy ponad 300 salonów, wymiana urządzeń stanie się bardzo prosta dla większości klientów na terenie całego kraju. „Współpraca z Komputronik S.A. pozwoli nam na jeszcze sprawniejszą obsługę firm korzystających z wymiany w ramach programu” – podkreśla Michał Derdzikowski, szef polskiego działu firmy D-Link.

Korzyści płynące ze wspólnej realizacji Programu Szare na Zielone dostrzegają również przedstawiciele Komputronik S.A. „Dzięki kooperacji z firmą D-Link wzmocnimy naszą pozycję jako dostawcy sprzętu dla sieci informatycznych” – mówi Szymon Bujalski, wiceprezes zarządu Komputronik S.A. „Nasi klienci mogą liczyć nie tylko na zakup nowych, energooszczędnych produktów, ale również na szeroko rozumiane doradztwo”.

Program Szare na Zielone to szansa nie tylko na modernizację posiadanej sieci informatycznej, ale także znaczące ograniczenie kosztów związanych z poborem energii elektrycznej. Dzięki technologii D-Link Green, obniżono zużycie energii elektrycznej w urządzeniach tej marki nawet o 73%.

Program obejmuje obecnie sieciowe przełączniki niezarządzalne, przełączniki typu SMART, routery i punkty dostępowe sieci bezprzewodowej oraz systemy sieciowej pamięci masowej marki D-Link.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu