Przejdź do treści

Polscy studenci po raz pierwszy rywalizują o 5.000 euro

Aż 94 studentów szkół wyższych z Polski, Czech i Słowacji zgłosiło swoje prace do VI edycji konkursu Vision 2025. Konkurs organizowany przez Penta Investments ma na celu wyróżnienie prezentowanego przez młodych ludzi nowatorskiego sposobu myślenia na temat biznesu i spraw życia społecznego. W tym roku do konkursu przystąpili po raz pierwszy – obok młodzieży z Czech i Słowacji – także studenci z Polski. Zwycięzcy nagród pieniężnych w wysokości do 5.000 euro zostaną wyłonieni przez Penta Investments do 30 września 2009.

„Dzięki rozszerzeniu konkursu Vision 2025 o studentów z Polski w tegorocznej edycji odnotowaliśmy rekordową liczbę zgłoszeń. Bardzo się cieszę z możliwości poznania inspirujących pomysłów i oczekuję na osobiste spotkanie ze zwycięzcami konkursu” – powiedział Jozef Janov, dyrektor zarządzający Penta Investments w Polsce.

Największa liczba zgłoszeń pochodzi ze Słowacji – 55 prac. Młodzi ludzie z Polski przesłali łącznie 25 esejów, a z Czech – 14. Większość uczestników z Polski to studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

VI edycja konkursu Vision 2025 objęła trzy kategorie tematyczne:

  1. Rozwój wzorców zachowań konsumentów z Europie Środkowej.
  2. Jak będzie kształtować się rola Państwa w krajach Grupy Wyszechradzkiej w świetle kryzysu finansowego?
  3. Perspektywy rozwoju rynku nieruchomości w przyszłości.

Największą popularnością wśród studentów cieszył się temat dotyczący zachowań konsumentów i został wybrany przez 48 uczestników konkursu (51%).

Nadesłane prace oceniać będzie jury konkursu, w skład którego wejdą przedstawiciele Penta Investments. Zwycięzców poznamy do końca września 2009 roku, a lista laureatów zostanie ogłoszona na stronie internetowej www.pentainvestments.com.

Zwycięzca tegorocznej edycji Vision 2025, wybrany spośród autorów prac nadesłanych z Polski, Czech i Słowacji, otrzyma nagrodę w wysokości 5.000 euro. Zdobywca drugiego miejsca zostanie nagrodzony 3.000 euro, a trzeciego otrzyma 1.000 euro.

Podczas 5-letniej historii projektu zgłoszono 309 esejów, spośród których Penta Investments wyróżniła 49 prac oraz przyznała studentom nagrody o łącznej wartości niemal 40.000 euro.