Pierwszy w Europie netbook z procesorem NVIDIA ION

Koniec czekania. Klienci mogą teraz nabyć netbook cechujący się tymi samymi możliwościami co pełnowymiarowe komputery – nowy Samsung N510 wyposażony w doskonale przyjęty procesor graficzny NVIDIA® ION™.

NVIDIA ION to niewielki, lecz wydajny procesor graficzny (GPU), współpracujący z oszczędnym energetycznie procesorem głównym, zapewniający zdumiewającą grafikę w małych, wydajnych energetycznie komputerach. Dzięki uruchamianiu wymagających obliczeniowo aplikacji jednocześnie na GPU i CPU, komputery wyposażone w układy ION mogą zapewnić te same możliwości co pełnowymiarowe notebooki, w tym pełną obsługę systemu Windows 7.

ION oferuje do 10x wyższą wydajność grafiki niż typowe netbooki(1), zapewniając dzięki temu komputerowi Samsung N510 moc potrzebną do obsługi wszystkich wersji Windows, płynnego odtwarzania wideo HD, także w rozdzielczości 1080p oraz obsługi wielu popularnych gier. Dzięki efektywnej energetycznie konstrukcji komputer ten jest w stanie robić to wszystko przy minimalnym wpływie na czas działania baterii.

Samsung N510 jest już dostępny na niektórych europejskich rynkach w cenie około 499 EUR.

„Samsung N510 z NVIDIA ION oferuje nadzwyczajne wrażenia graficzne”, powiedział Rene Haas, szef działu procesorów graficznych dla notebooków w firmie NVIDIA. „Możesz teraz oglądać filmy HD, grać w gry, edytować rodzinne filmy wideo, a nawet szybko konwertować swoje filmy do iPoda, korzystając z niewielkiego netbooka charakteryzującego się długim czasem działania baterii”.

Układ graficzny ION obsługuje:

  • Wszystkie wersje Windows XP, Vista i Windows 7
  • Płynne odtwarzanie wideo HD do rozdzielczości 1080p włącznie oraz filmów Blu-ray
  • Doskonałą jakość wideo HD wyświetlanego na zewnętrznym monitorze za pośrednictwem wyjścia HDMI
  • Popularne gry, w tym Spore, Portal i Battlefield Heroes
  • Sprzętową akcelerację aplikacji wykorzystujących technologię NVIDIA® CUDA™, takich jak vReveal, Badaboom i Arcsoft SimHD

Samsung N510 jest jednym z około 50 urządzeń wyposażonych w procesor ION, które zostaną wprowadzone na rynek w bieżącym roku. Do pozostałych należą m.in. Acer AspireRevo, ASUS EeeTop PC ET20, Lenovo Q110, AsRock ION 330, OCZ Neutrino, Maingear Pulse oraz płyty główne firm ASUS i Zotac.

Więcej informacji na temat N510 znaleźć można na stronie: www.samsung.com

(1) Na podstawie wyników testów w programie 3D Mark ’06 komputera z procesorem Atom 270 i układem graficznym NVIDIA ION w porównaniu z komputerem wyposażonym w procesor Atom 270 z układem Intel 945.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu