Powiew Złotej Kolekcji w Kupcu Poznańskim

Złoto kojarzy się z przepychem, bogactwem, poczuciem stylu i elegancji. Właśnie w takim klimacie odbędą się ósme urodziny Kupca Poznańskiego. Już w weekend 11-13 września Centrum przemieni się nie do poznania. Złote będą dekoracje, scenografia, pokazy i występy, nagroda główna oraz oczywiście gwiazdy uświetniające wydarzenie – Beata Sadowska i Łukasz Zagrobelny.

1 Beata Sadowska, Eva Minge, Kupiec Poznański, Łukasz ZagrobelnyKupiec Poznański co roku świętuje swoje urodziny w nietypowych i oryginalnych sceneriach. Był czas na pomoc innym – przez cały 2008 rok Centrum zaangażowane było w ratowanie ginącego gatunku wilków w Polsce Zachodniej. Znalazł się też czas na zabawę, gdy rok wcześniej Kupiec na jeden weekend, niczym w wehikule czasu, przeniósł się do lat 20 i 30, okresu prohibicji i hazardu. Powiew Złotej Kolekcji – tak brzmi motyw tegorocznych, ósmych urodzin Kupca Poznańskiego.

Vipowski piątek 11 września

Świętowanie rozpocznie się już w piątek 11 września. Tego wieczora Kupiec Poznański zaprosi wąską grupę VIPów na ekskluzywną galę prowadzoną przez znaną prezenterkę telewizyjną, Beatę Sadowską. Oprócz pokazów mody najnowszej kolekcji na jesień-zimę 2009/2010, dla gości zaśpiewa znany piosenkarz, Łukasz Zagrobelny. Spotkanie uatrakcyjnią wykwintne trunki i catering podany w postaci szwedzkiego stołu. Uwieńczeniem wieczoru będą nocne zakupy w sklepach, które zaprezentują swoją kolekcję na wcześniejszym pokazie.

Gościem specjalnym spotkania będzie Eva Minge, jedna z najbardziej znanych polskich projektantek mody, której kolekcję można nabyć w jednym z butików w Kupcu. Eva Minge jest autorką luksusowej linii obejmującej kolekcję koktajlową, wieczorową, biznesową, haute couture, weekendową i sportową. Na swoim koncie ma pokazy w Berlinie, Moskwie, Wiedniu, Barcelonie, Madrycie, Paryżu czy Montrealu. W Polsce pracuje dla stacji telewizyjnych pomagając kreować wizerunek gwiazd i uczestników popularnych programów, jak wybory Miss Polonia i Elite Model Look.

Gorączka sobotniego dnia

A już w sobotę 12 września, punktualnie w południe, w Kupcu Poznańskim rozpocznie się huczna zabawa dla wszystkich poznaniaków. W rolę prowadzącej wcieli się Beata Sadowska, dziennikarka i prezenterka telewizyjna, znana m.in. z programów Miasto Kobiet, Pytanie na śniadanie czy Gwiazdy tańczą na lodzie. Beata Sadowska prowadziła również tegoroczną edycję Sopot Hit Festiwal.

Niekwestionowaną gwiazdą soboty będzie również Łukasz Zagrobelny, piosenkarz dostrzeżony przez Elżbietę Zapendowską, znaną każdemu polską krytyk muzyczną. Piosenki Zagrobelnego cieszą się coraz większą popularnością i uznaniem, o czym świadczą liczne nagrody i nominacje, którymi muzyk może się pochwalić. Około godziny 15.00 na fanów czeka niespodzianka – spotkanie z gwiazdą i możliwość zdobycia autografu. Natomiast w okolicach godziny 18.00 na scenie muzycznej Kupca Poznańskiego odbędzie się godzinny koncert artysty.

Czym byłyby urodziny Kupca Poznańskiego bez specjalnych pokazów mody? Modelki zaprezentują najnowsze trendy na sezon jesień-zima 2009/2010 w kolekcjach takich marek, jak np. Eva Minge, Gerry Weber, Kassja, Molton oraz YES. To jeszcze nie wszystkie atrakcje, które Centrum przygotowało z okazji swoich urodzin. Na gości czekają wyjątkowe pokazy zabiegów kosmetycznych: Złota Maska w wykonaniu Salonu Urody Novatio, Złota Gorączka będąca specjalnością Instytutu Glamour a kosmetyczki Inglot zaprezentują trendy wizażu i kolorystykę obowiązującą w nowym sezonie.

W sobotę nastąpi również rozwiązanie konkursu „Zakupy za 2000 zł”, w którym główną nagrodą są zakupy za 2 tysiące zł w sklepach Kupca Poznańskiego. Szansę na wygranie sztabki złota o wartości 10 tysięcy zł nadal będą mieli uczestnicy zabawy „Gorączka złota”. Wielki Finał konkursu odbędzie się 17 października.

Warunkiem uczestnictwa w obu konkursach jest dokonanie zakupów za kwotę min. 100 zł w dowolnych sklepach zlokalizowanych w Kupcu Poznańskim. Za każde wydane 100 zł klient wraz z paragonem otrzyma kupon z kodem kresowym upoważniającym do zarejestrowania się w konkursie. Można tego dokonać za pośrednictwem ekranów dotykowych znajdujących się w Centrum.

Konkurs „Gorączka złota” potrwa do soboty 17 października br. Tego dnia w Kupcu Poznańskim odbędzie się Wielki Finał, podczas którego poznamy nazwisko zwycięzcy zabawy. O nagrodę – sztabkę złota o wartości 10 tysięcy zł – będzie trzeba powalczyć. Rywalizacja rozpocznie się od wyłonienia przez Jury 5 kodów, których właściciele wezmą udział w finale. Wylosowani uczestnicy otrzymają zamknięte, opieczętowane koperty zawierające taki sam zestaw 10 pytań konkursowych związanych z historią i bieżącą działalnością Kupca Poznańskiego. Czas na udzielenie pisemnych odpowiedzi zamknie się w 5 minutach. Trzy osoby, które na tym etapie udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi zostaną zakwalifikowane do ścisłego finału. Zwycięzcą i jednocześnie zdobywcą nagrody głównej zostanie osoba, która w ciągu kolejnych 5 minut prawidłowo odpowie na największą liczbę z 5 zadanych w finale pytań.

Zwycięzca w konkursie „Gorączka złota” wróci do domu bogatszy o sztabkę złota wartą aż 10 tysięcy zł!

W przypadku, gdyby w którymś z etapów dwie lub więcej osób zdobyło tę samą liczbę punktów za poprawne odpowiedzi, organizatorzy przewidują przeprowadzenie dogrywki. Wtedy przed uczestnikami postawione zostanie zadanie odpowiedzenia na 3 dodatkowe pytania w czasie 2 minut. Wygra osoba, która udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi. Dogrywki będą przeprowadzane do momentu jednoznacznego wyłonienia zwycięzcy.

Konkurs „Zakupy za 2000 zł” potrwa do 12 września i zostanie rozstrzygnięty o godzinie 17.00 w trakcie sobotniej imprezy urodzinowej. Nagrodę główną, bony zakupowe ufundowane przez sklepy Kupca o łącznej wartości 2 tysięcy zł, zdobędzie osoba, która zbierze i zarejestruje najwięcej kuponów w czasie trwania konkursu.

W przypadku, gdy dwie lub więcej osób zgłosiły do konkursu tę samą liczbę kodów, wówczas odbędzie się między nimi dogrywka. Zwycięzcą zabawy zostanie osoba, która w ciągu 2 minut udzieli najwięcej prawidłowych odpowiedzi na pytania związane z historią i bieżącą działalnością Kupca Poznańskiego. Dogrywki będą przeprowadzane do momentu jednoznacznego wyłonienia zwycięzcy.

Dodatkowo, w pierwszej części dnia, praktycznie co pół godziny, organizowane będą quizy i konkursy, w których do wygrania będą cenne nagrody – aparaty cyfrowe, bony zakupowe, kupony rabatowe, zestawy kosmetyków, nagrody rzeczowe i wiele innych.

Szczegółowy scenariusz imprezy w Kupcu Poznańskim przewidziany na sobotę 12 września przedstawia się następująco:

 • 12.00 – oficjalne otwarcie 8 urodzin Kupca Poznańskiego,
 • 12.10 – 12.20 urodzinowy pokaz mody kolekcji jesień-zima 2009/2010,
 • 12.20 – 12.35 pokaz Złota Pantomima, akt I,
 • 12.35 – 12.55 specjalne oferty sklepów, quizy i konkursy z nagrodami,
 • 12.55 – 13.05 urodzinowy pokaz mody kolekcji jesień-zima 2009/2010,
 • 13.05 – 13.20 pokaz Złota Pantomima, akt II,
 • 13.20 – 13.35 specjalne oferty sklepów, quizy i konkursy z nagrodami,
 • 13.35 – 13.50 pokaz zabiegu Złota Maska w wykonaniu Instytutu Glamour,
 • 13.50 – 14.00 urodzinowy pokaz mody kolekcji jesień-zima 2009/2010,
 • 14.00 – 14.20 specjalne oferty sklepów, quizy i konkursy,
 • 14.20 – 14.35 pokaz Złota Pantomima, akt III,
 • 14.35 – 14.50 quizy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami,
 • 14.50 – 15.00 urodzinowy pokaz mody kolekcji jesień-zima 2009/2010,
 • 15.00 – 15.10 spotkanie z gwiazdą – wywiad z Łukaszem Zagrobelnym,
 • 15.10 – 15.20 spotkanie Łukasza Zagrobelnego z fanami, możliwość zebrania autografu,
 • 15.20 – 15.30 pokaz Złota Pantomima, akt IV,
 • 15.30 – 15.40 pokaz zabiegu Złota Gorączka w wykonaniu Salonu Urody Novatio,
 • 15.40 – 15.50 specjalne oferty sklepów, quizy i konkursy z nagrodami,
 • 15.50 – 16.00 urodzinowy pokaz mody kolekcji jesień-zima 2009/2010,
 • 16.00 – 16.30 specjalne oferty sklepów, quizy i konkursy z nagrodami,
 • 16.30 – 16.50 podziękowanie sponsorom, zaproszenie na rozwiązanie konkursu i recital,
 • 17.00 – 17.15 rozwiązanie konkursu urodzinowego „Zakupy za 2000 zł”,
 • 18.15 koncert Łukasza Zagrobelnego.

Zakupy w urodzinowych cenach

W urodzinowy weekend niezła gratka szykuje się dla miłośników zakupowego szaleństwa. Od piątku do niedzieli na klientów czekać będą wyjątkowe rabaty i liczne oferty specjalne. Taka okazja zdarza się raz na rok – nie można jej przegapić.

Kupiec Poznański to trzy piętra wypełnione sklepami oferującymi odzież i dodatki dla nowoczesnych pań, panów i dzieci. To także sklepy jubilerskie, zabawkowe i z artykułami gospodarstwa domowego. Tutaj każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Więcej informacji o imprezie urodzinowej dostępnych jest na stronie www.kupiecpoznanski.pl oraz plakatach i ekranach dotykowych umieszczonych na terenie Kupca Poznańskiego. Centrum znaleźć można w Poznaniu, przy placu Wiosny Ludów 2.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu