Przejdź do treści

Sony Ericsson stawia programistów w centrum doświadczenia użytkowników XPERII™ X2

Nowe, usprawnione narzędzie programistyczne daje maksymalne możliwości osiągania dochodów przez programistów i umożliwia im tworzenie pierwszych aplikacji pod Windows Mobile® 6.5 dla telefonu XPERIA™ X2Sony Ericsson wprowadził na rynek Panel SDK (Software Developers’ Kit). Firma chce w ten sposób zachęcić programistów do tworzenia nowych treści dla telefonu XPERIA™ X2. Jego przyciągający wzrok interfejs mieści w sobie całą gamę nowych, interaktywnych paneli widocznych na ekranie telefonu i oferuje funkcje biznesowe, rozrywkowe i komunikacyjne.

Panel SDK zawiera Panelizer, który przekształca dotychczasowe aplikacje Flash, Java i Windows Mobile® w panele dla XPERII™X2, a także, posiada macierzysty pakiet narzędzi softwarowych, który pozwoli programistom stać się pierwszymi twórcami paneli dla platformy Windows Mobile® 6.5.

Korzystając z Panelizera programiści będą w stanie czerpać maksimum korzyści z tych inwestycji, które już ponieśli tworząc fascynujące aplikacje. Za sprawą kilku kliknięć i bez konieczności osobnego zakupu narzędzi, programiści otrzymają dzięki Panelizerowi sposób na to, aby bez ponoszenia wielkich kosztów, mogli dostosować stworzone przez siebie treści multimedialne do unikalnej panelowej formuły, na której opiera się doświadczenie użytkownika w tym telefonie Sony Ericsson. Panele uruchamiane są jednym kliknięciem z głównego menu, a zatem programiści naprawdę będą kształtowali mobilne doświadczenie użytkownika w dziedzinie rozrywki.

Poza Panelami i aplikacjami XPERIA™ X2 oferuje Java Runtime, który sprawi, że aplikacje Java/Capuchin będą działały w sposób tak dobrze zintegrowany, jak aplikacje macierzyste.

Aplikacje ustawione jako panele będą dostępne w sklepie Sony Ericsson – na arenie PlayNow™, co da programistom dostęp do jeszcze szerszej rzeszy odbiorców, także tych, którzy posługują się innymi modelami telefonów Sony Ericsson. Programiści z całego świata będą mogli również odnosić korzyści z udziału w przychodach netto w wysokości 70%, które oferuje PlayNow™. Możliwość ta jest dostępna w 18 krajach.

„Kluczową sprawą dla nas jest bezpośrednie udostępnienie odbiorcom aplikacji tworzonych przez programistów”, powiedział Christopher David, Head of Developer and Partner Engagement w Sony Ericsson. „Stworzyliśmy Panel SDK, aby ukierunkować proces rozwijania oprogramowania, minimalizując czas potrzebny na przekazanie aplikacji bezpośrednio odbiorcom i stwarzając programistom dodatkowe możliwości osiągania dochodów.”

Jak to działa

Programiści mogą przekazywać stworzone przez siebie aplikacje w trzech prostych krokach:

  • Wejść na stronę dla programistów Sony Ericsson’s Developer World http://developer.sonyericsson.com
  • Pobrać ze strony Panel SDK i postępować według wskazówek zamieszczonych w krótkim przewodniku po Panelu SDK
  • Wejść na stronę http://submit.sonyericsson.com i przesłać aplikacje przystosowane do Panela
  • Proces zaakceptowania przesłanej aplikacji zakończy się w ciągu 30 dni. Aplikacje, które zostały przyjęte, będą automatycznie udostępniane dla szerszego grona użytkowników na arenie PlayNow™.