Przejdź do treści

Polsat Soccer Skills w Pruszkowie

Zimą 2010 roku obozy piłkarskie z cyklu Polsat Soccer Skills (soccerskills.pl) odbędą się na obiektach Znicza Pruszków. Młodzi adepci piłki nożnej będą trenować pod okiem trenera Marka Milankiewicza oraz szkoleniowców z Holandii.Polsat Soccer Skills to cykl obozów piłkarskich dla najmłodszych zawodników, podczas których realizowany jest program szkoleniowy opierający się na indywidualnym podejściu do każdego chłopca. Trening techniki piłkarskiej uzupełniony jest o trening lekkoatletyczny i pracę z psychologami sportu.

Z Polsat Soccer Skills współpracują psychologowie sportu akredytowani przez Polski Komitet Olimpijski, m.in. Hanna Cygan – reprezentantka Polski w szpadzie, medalistka Mistrzostw Świata.

Nie stawiamy na taktykę, na turnieje i zespołowe umiejętności, które są domeną klubów piłkarskich, lecz na indywidualne, techniczne umiejętności każdego zawodnika oraz na jego przygotowanie mentalne do kariery piłkarskiej – mówi Ewelina Stępień PR Manager Polsat Soccer Skills.

Praca na treningach prowadzona jest w małych grupach – maksymalnie czterech chłopców na jednego trenera – dzięki czemu szkoleniowcy mają możliwość zwracania uwagi na każdy szczegół i poprawianie błędów.

Po trzech latach współpracy z czeskim systemem szkolenia, od przyszłego roku będziemy zapraszać na nasze obozy konsultantów z różnych krajów europejskich. Już na zimowych obozach 2010 z Polsat Soccer Skills współpracować będą trenerzy młodzieżowi z Ajaxu Amsterdam – mówi Krzysztof Kunik pomysłodawca projektu.

Na początku i na końcu każdego obozu odbywają się testy indywidualnych umiejętności. Początkowe – aby ocenić poziom i dobrać odpowiedni program ćwiczeń, końcowe – aby ocenić postęp i wyłonić najlepszych zawodników spośród wszystkich obozów.

W nagrodę najlepsi zawodnicy ze wszystkich letnich obozów wyjeżdżają na trening do jednego z najlepszych zagranicznych klubów. W 2008 roku byli w Chelsea Londyn, w tym roku pojadą do AC Milan, a w przyszłym do Ajaxu Amsterdam.

Zależy nam, aby zapewnić chłopcom najlepsze warunki zarówno pobytowe, jak i szkoleniowe, dlatego do współpracy wybieramy najlepszych, sprawdzonych partnerów takich jak Centralne Ośrodki Sportu, czy Znicz Pruszków, który został zakwalifikowany jako kandydat Ministerstwa Sportu i Turystyki RP oraz PL.2012 na centra pobytowe dla uczestników turnieju EURO 2012.

Projekt realizowany jest w Polsce od trzech lat. Polsat Soccer Skills objął w tym roku 5 obozów zimowych i letnich (miedzy innymi w Szczyrku i Zakopanem), w roku 2010 planowanych jest natomiast 10 obozów w Centralnych Obozach Sportu i na obiektach Znicza Pruszków.

Do tej pory w projekcie Polsat Soccer Skills uczestniczyło się ponad 400 chłopców z całej Polski, a także z Czech, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i Kanady.