Finał akcji Polska jest fajna

przez | 03/09/2009

Wyprawa reporterów Wirtualnej Polski rozpoczęła się na Półwyspie Helskim 1 lipca i zakończyła w Gdańsku 31 sierpnia. W serwisie polskajestfajna.wp.pl śledziło ją ponad 1,1 miliona użytkowników. W witrynie znaleźć mogli relacje z podróży wiodącej dookoła Polski, zdjęcia i materiały filmowe, w tym kilkaset fotografii nadesłanych z różnych zakątków kraju przez samych internautów. W sekcji Ranking użytkownicy oceniali materiały powstałe podczas wyprawy, a na Forum wymieniali opinie o akcji.

W Galerii Podróżników serwisu, wśród multimedialnych relacji z wędrówki można obejrzeć m.in. podwodny film z nurkowania w mazurskich jeziorach, wywiad z żeglarzem Mateuszem Kusznierewiczem, koszykarzem Marcinem Gortatem czy Anetą Florczak – najsilniejszą kobietą świata, która specjalnie dla reporterów WP zaprezentowała swoje możliwości.

„Chcieliśmy pokazać to, co naszym zdaniem zasługuje na szczególną uwagę – zarówno ludzi jak i miejsca. Okazało się, ze nie musieliśmy długo szukać, przeciwnie. Przede wszystkim poznaliśmy fantastycznych Polaków, których pasje i zainteresowania wprawiły nas w podziw i zdumienie.” – mówi Emilia Hałas, reporterka WP, która wraz z Maciejem Pilarskim wygrała konkurs na udział w projekcie „Polska jest fajna”.

„Akcja cieszyła się rekordowym zainteresowaniem internautów. Najbardziej satysfakcjonuje nas interakcja z użytkownikami, codziennie otrzymywaliśmy e-maile ze zdjęciami, wpisy do Rankingu i Forum – podkreśla Paulina Wilczek z Wirtualnej Polski, koordynator projektu. – Teraz krótka chwila na wypoczynek i zaczynamy przygotowania do kolejnej wyprawy, za rok.” – dodaje Paulina Wilczek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.