Liberalizacja prawa dotyczącego handlu wiatrówkami

Nastąpiła wyraźna i bardzo konkretna zmiana dotycząca przepisów dla sprzedawców wiatrówek. Od teraz wiatrówki gwintowane sprzedawać można bez koncesji. Jest to atrakcyjne rozwiązanie dla wszystkich zainteresowanych sprzedażą tego urządzenia sportowego.Nareszcie, po długich latach obostrzeń, koncesji i zezwoleń rynek polski staje się w końcu naprawdę wolnym rynkiem sprzedaży wiatrówek o energii kinetycznej pocisku poniżej 17 Juli czyli ok. 260 m/sec. Zoptymalizowanie prawa pod tym kątem otwiera szeroki wachlarz możliwości dla zainteresowanych.

Liberalizacja przepisów oznacza także, iż aktualnie każdy pasjonat broni może otworzyć sklep z wiatrówkami. To kolejna dobra wiadomość dla tych, którym przyszło obcować z tym rodzajem pneumatyki. Aktualnie, prawo od takiego przedsiębiorcy nie będzie wymagać żadnych uprawnień, zezwoleń czy koncesji. Ułatwienie to jest kolejnym krokiem ku ułatwieniu życia sprzedającym. Dotychczasowe restrykcyjne przepisy zostały bardzo pozytywnie zliberalizowane w istotny, znaczący dla handlujących sposób. Zmniejsza to koszty powstania punktu handlowego oraz obniża tak zwany „punkt wejścia”. Po raz kolejny polski rynek staje się gwarantem sukcesu dla sprzedających wiatrówki gwintowane.

Zmiana ta otwiera niemal każdemu możliwość posiadania własnego sklepu z wiatrówkami.

Dzięki zmianie przepisów, teraz na sprzedaż wiatrówek o energii wylotowej do 17 Juli nie jest wymagane posiadanie koncesji. Od dnia 18 lipca 2009 obowiązuje rozporządzenie rady ministrów z dnia 16 czerwca 2009r zmieniające rozporządzenie z dnia 9 grudnia 2003 r. do Ustawy z 21 maja 1999r. o broni i amunicji.

Rozporządzenie to w punkcie 3 uchyla ust. 6a nakazujący posiadanie koncesji na sprzedaż urządzeń pneumatycznych z lufą gwintowaną o energii wylotowej pocisku poniżej 17 Juli.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu