Nowy kierownik Działu Promocji Opery na Zamku w Szczecinie

Katarzyna Krakowiak objęła stanowisko kierownika Działu Promocji Opery na Zamku w Szczecinie. Krakowiak będzie odpowiedzialna za wdrożenie nowej struktury rozwoju Opery na Zamku, działań marketingowych i Public Relations.

Katarzyna Krakowiak jest absolwentką Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie, kierunku marketing i zarządzanie (studia licencjackie) oraz handel zagraniczny (studia magisterskie).

Zmiany kadrowe obejmują również zespół Działu Promocji. Od sierpnia 2009 roku tworzą go: Aleksandra Mićko – Specjalista ds. mediów i reklamy (e-mail: amicko@opera.szczecin.pl), Milena Krzemińska – Organizator widowni (e-mail: mkrzeminska@opera.szczecin.pl) oraz Magdalena Jasińska – Organizator widowni (e-mail: mjasińska@opera.szczecin.pl).

Informacje o Operze na Zamku

Opera na Zamku jest samorządową instytucją kultury Województwa Zachodniopomorskiego. Powstała w 1956 roku jako Operetka Szczecińska Towarzystwa Przyjaciół Teatru Muzycznego. Od 1958 roku – upaństwowiona – istniała pod nazwą Teatr Muzyczny.

Opera od 1978 roku mieści się na Zamku Książąt Pomorskich. Jej atrakcyjna siedziba umożliwia realizację corocznych (od 1993 roku) Letnich Sezonów Operowych, podczas których organizowane są plenerowe realizacje oper oraz turnieje tenorów. Opera na Zamku jest organizatorem koncertów „Tym, co nie powrócili z morza” odbywające się na Cmentarzu Centralnym – jednej z największych nekropolii w Europie.

Zespół Opery na Zamku liczy ponad 100-osobowy zespół artystyczny z własną orkiestrą, chórem i baletem. Instytucja zrealizowała ponad 160 oper, baletów, operetek i musicali w różnych wersjach językowych.

Dyrektorem naczelnym i artystycznym Opery na Zamku jest Warcisław Kunc.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronie www.opera.szczecin.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu