Zdobądź Zachód z giełdą TRANS

Giełda transportowa TRANS.eu, jako największa platforma informacyjna z ofertami frachtów i przestrzeni ładunkowych we wschodniej części Europy pomaga małym i średnim przewoźnikom w pozyskiwaniu kontaktów biznesowych w Polsce i poza jej granicami.Po grudniu 2007 roku, wraz z wejściem w życie układu z Schengen, otworzyły się granice krajów starej „15”. Eliminacja obowiązku odprawy celnej pozwoliła na skrócenie czasu realizacji dostaw. Dla wielu firm była to wręcz idealna okazja do rozkwitu działalności.

Z drugiej jednak strony przedsiębiorstwa Europy Środkowej i Wschodniej znalazły się w sytuacji, w której muszą stawić czoła wolnej konkurencji w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Nie wszystkie będą w stanie sprostać wyzwaniu, jakie stawia Zjednoczona Europa. Szansą na przetrwanie i rozkwit branży jest specjalizacja w wąskich obszarach działania: transporcie, magazynowaniu czy obsłudze prawnej.

Podnoszenie standardu świadczonych usług i transfer zachodniego know-how, jest możliwy przede wszystkim na drodze poszerzania portfolio o dużych, zachodnich zleceniodawców. Najlepszym narzędziem do pozyskiwania takich partnerów jest Giełda TRANS, której baza liczy aktualnie ponad 120 tys. użytkowników (90 tys. firm) z całej Europy zawodowo trudniących się transportem i usługami spedycyjnymi.

Europa Środkowo – Wschodnia jest dla inwestorów zachodnich atrakcyjnym rynkiem ze względu na dynamiczny rozwój oraz niskie koszty pracy.

– Niezaprzeczalnym atutem naszych przewoźników jest atrakcyjność cenowa w porównaniu z ich zachodnimi konkurentami. Stawki polskich firm są często nawet 25% niższe niż przewoźników z Niemiec czy Francji przy zachowaniu porównywalnej a nawet wyższej jakości usług. – podkreśla Grzegorz Haładus, PR&Communications Manager w firmie Logintrans.

Ponadto, w maju tego roku minął pięcioletni okres przejściowy, w trakcie którego polscy przewoźnicy drogowi nie mogli wykonywać przewozów kabotażowych na terenie innych państw unijnych. Europejska Giełda Transportowa otwiera użytkownikom dostęp do potencjalnych partnerów handlowych z całej Unii Europejskiej.

Przez 24 godziny na dobę mogą się oni porozumiewać z innymi użytkownikami poprzez łatwy w obsłudze komunikator biznesowy: oszczędzają w ten sposób swój czas i pieniądze, bowiem korzystanie z samego komunikatora jest bezpłatne.

Szansę na zdobycie atrakcyjnego zlecenia otrzymuje każdy użytkownik, bez względu na jego prestiż czy wielkość. Stały napływ zleceń jest kluczowym elementem dla poprawnego funkcjonowania rozkwitających przedsiębiorstw transportowych, a dzięki giełdzie transportowej przedsiębiorcy ci mogą racjonalizować przewozy poprzez np. eliminację pustych przebiegów co znacznie redukuje koszty ich działalności.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu