Słuchaj książek na iPodzie

Rok szkolny nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nim wydłuża się lista koniecznych do przeczytania książek. Teraz dzięki współpracy iSource i portalu audioteka.pl czytanie książek nie będzie stanowiło problemu. Nagrane głosowo książki są już dostępne w nowym wygodnym formacie odtwarzanym przez iPod’a. Teraz przy zakupie iPoda Touch, każdy otrzyma 3 kody, które można wymienić na 3 spośród ponad 1 000 audiobooków dostępnych w portalu audioteka.pl. Promocja trwa do 30 września.

Audiobook to książka do słuchania „w międzyczasie” i „przy okazji”. Z okazji promocji iPodów z audiobookami, serwis audioteka uruchomił nową funkcjonalność. umożliwiającą pobranie audiobooka w formacie m4b, który umożliwia błyskawiczne pobranie książki na odtwarzacz iPod. Nie ważne gdzie jesteś – na treningu, w podróży pociągiem, w samolocie czy w łóżku przed snem. 30 minut spędzone w korku podczas dojazdu do szkoły i na uczelnię samochodem lub autobusem, to możliwość wysłuchania 15 stron książki. Co więcej, lektury i inne pozycje są dostępne w wykonaniu tak znanych osób jak Jerzy Stuhr, Zbigniew Zapasiewicz, Krzysztof Kolberger, Jan Englert, Wiktor Zborowski, czy Marian Opania.

Audiobooki, od dawna popularne w Stanach Zjednoczonych i Niemczech, w błyskawicznym tempie zdobywają rzesze wielbicieli na całym świecie. Początkowo książki nagrywane były głównie dla osób mających problemy z czytaniem tradycyjnego druku (osób starszych, niewidomych i niedowidzących). Z czasem jednak przypadły do gustu tak wielu ludziom, że zaczęto je adresowane do wszystkich – od najmłodszych do najstarszych, a rynek audiobooków na kluczowych rynkach osiąga imponujące rozmiary. Wielu ekspertów uważa, że to właśnie audiobooki będą głównym źródłem wzrostu popularności literatury w przyszłości. W serwisie audiototeka.pl dostępne jest kilkadziesiąt lektur szkolnych, podręczniki do nauki języków obcych i kilkaset bestsellerów literatury polskiej i światowej. Dzięki promocji, którą wprowadziła firma iSource, jak również dzięki dostępowi do iTunes University, gdzie znajdują się wykłady z najlepszych światowych uniwersytetów, iPod staje się doskonałym narzędziem do nauki dla każdego ucznia i studenta.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu