Rödl & Partner migruje do Microsoft Dynamics AX 2009

ISA Sp. z o.o przeprowadza w Roedl Outsourcing sp. z o.o migrację z wersji Axapta 3.0 SP 4 do Microsoft Dynamics Ax2009

Roedl Outsourcing sp. z o.o. z początkiem 2010 roku uruchamia usługi hostingowe czyli dzierżawy systemu Microsoft Dynamics AX 2009 – usługa jest adresowana dla klientów, którzy mają swoje działy księgowości i swoich księgowych oraz sami chcą prowadzić księgi rachunkowe bez konieczności zakupu program finansowo-księgowego, sprzętu komputerowego czy zatrudniania informatyków.

Rödl & Partner jest firmą świadczącą usługi profesjonalne (ang. Professional Service Firm). Siedziba spółki Rödl & Partner mieści się w Norymberdze i założona została w 1977 roku. Spółka ma 83 oddziały w przeszło 37 centrach gospodarczych świata. Uługi świadczy głównie w zakresie audytu, doradztwa prawno-podatkowego i księgowości oraz doradztwa informatycznego i personalnego. W Polsce działalność tego międzynarodowego przedsiębiorstwa koncentruje się na obsłudze inwestorów zagranicznych pochodzących głównie z krajów niemieckojęzycznych. Roedl Outsourcing sp. z o.o.(spółka wchodząca w skład grupy Rödl & Partner) świadczy usługi outsourcingu księgowości dla klientów, którzy nie mają potrzeby tworzenia własnych działów księgowości. Rödl & Partner w tym celu wykorzystuje oprogramowanie Microsoft Dynamics AX, w którym dla każdego z Klientów rejestrowane są dokumenty, generowane odpowiednie rozliczenia, raporty czy analizy.

Obsługa księgowa około 400 firm na terenie całej Polski powierzających firmie Rödl & Partner swoje finanse, wymaga od systemu bezwzględnej poprawności w działaniu, niezawodności i dostosowaniu do przepisów polskiego prawa. Dlatego też podjęta została decyzja o migracji do najnowszej wersji systemu, tj Dynamics AX 2009. Oficjalna premiera ww. systemu przewidziana jest dopiero na jesień tego roku, lecz już w tym momencie wielu partnerów decyduje się na wdrożenia tej nowej, rozbudowanej wersji.

Zadanie przeprowadzenia migracji powierzone zostało firmie partnerskiej Microsoft ISA Sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej, z którą Roedl Outsourcing sp. z o.o. współpracuje w zakresie utrzymania systemu w wersji 3 SP 4. Wdrożenie rozpoczęto w sierpniu i ma ono potrwać do marca 2010 roku. Migracja obejmować będzie moduły: Finanse i Księgowość, Rachunek Kosztów oraz Środki Trwałe, które użytkowane są przez około 115 użytkowników jednoczesnych.

W trakcie prac przeprowadzonych będzie szereg modyfikacji systemu AX 2009 we wdrażanych obszarach, w celu dopasowania funkcjonalności systemu do specyfiki i wymagań firmy Rödl & Partner. Umożliwią one m.in. standaryzację dokumentów i zestawień przekazywanych swoim Klientom oraz usprawnienia w obsłudze tak dużej ilości firm. Modyfikacje – podobnie jak cały system – zapewnią pracę w aplikacji w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim. Skorzystają na tym szczególnie inwestorzy zagraniczni w Polsce, których kadra zarządzająca lub administracyjna jest obcojęzyczna.

Jednym z kluczowych zadań w tym projekcie będzie przygotowanie procedur zapewniających sprawną i terminową migrację danych z poprzedniej wersji systemu dla tak dużej liczby eksploatowanych firm, przy zróżnicowanych latach obrotowych.

W końcowej fazie migracji, przeszkoleni zostaną kluczowi użytkownicy systemu, z zakresu użytkowania wersji 2009.

Jak poinformowała nas Danuta Wojciechowska z Roedl , od przyszłego roku spółka Roedl Outsourcing uruchamia usługi dzierżawy systemu Microsoft Dynamics AX 2009 klientom, którzy mają swoje działy księgowości i swoich księgowych lub sami chcą prowadzić księgi rachunkowe, ale bez konieczności zakupu programu finansowo-księgowego, sprzętu komputerowego czy zatrudniania informatyków. Atutem w planowanej instalacji są liczne modyfikacje wykonane dla Rödl & Partner na standardowej wersji systemu, które usprawnią funkcjonowanie, jakość i i szybkość pracy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu