Polskie eliminacje Pan-European Tournament

Rozpoczęły się długo oczekiwane eliminacje do pierwszego w historii Polski międzynarodowego turnieju kobiet na platformie Counter-Strike 1.6, w którym dwanaście żeńskich drużyn zmierzy się o tytuły mistrzowskie oraz nagrody pieniężne w wysokości 6 000 dolarów. Eliminacyjne rozgrywki zostaną przeprowadzone dla sześciu polskich zespołów, z których tylko dwa dołączą do grona dziesięciu zagranicznych formacji zgłoszonych do walki o najwyższe podium.

Zapisy do turnieju zostały już zamknięte. Do wirtualnej rywalizacji o turniejowe miejsca zgłosiło się sześć polskich, pięcioosobowych drużyn. System rozgrywek został podzielony na fazę grupową oraz fazę play-off. W pierwszej z nich zespoły zostaną podzielone na dwie grupy, w których zgłoszone do rozgrywek drużyny rozegrają mecze w systemie „każdy z każdym”. Dwie najlepsze formacje każdej z nich awansują do drabinki podwójnej eliminacji (Double Elimination), by tam stoczyć ostateczną walkę o awans do finałów. Mecze pierwszej i trzeciej kolejki eliminacyjnych spotkań w ramach turnieju Pan-European Tournament będą transmitowane na antenie CyberTV.

Dwa zwycięskie zespoły z naszego kraju będzie można podziwiać na żywo już 2 października w Łodzi podczas finałowych rozgrywek Ligi Cybersport zorganizowanych w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.cybersport.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu