Management Data Systems poszerza zakres działalności w obszarze open source

Śledząc dynamikę rozwoju rynku open source firma MDS podjęła decyzję o rozszerzeniu swojej działalności. Do znanego i z sukcesami wykorzystywanego w wielu wdrożeniach Alfresco dołączyły dwie nowe technologie portalowe – Liferay Portal oraz Drupal CMS.

Liferay jest wiodącym dostawcą open source portali klasy enterprise. W 2008 firma Gartner potwierdziła znaczenie Liferay uwzględniając tą firmę w Magic Quadrant for Horizontal Portal Products. Liferay był jednym z dwóch dostawców open source, którzy sprostali wysokim kryteriom stawianym przez Gartner.

„Rozszerzenie działalności o technologię typu enterprise portal w oparciu o Liferay, umożliwi MDS wejście do czołówki polskich firm dostarczających innowacyjne rozwiązania portalowe. Liferay ma szerokie pole zastosowania, od portali informacyjnych, poprzez produktowe po wewnętrzne intranety. Portal zintegrowany z nowoczesnymi technologiami ECM takimi jak EMC Documentum lub Alfresco staje się ciekawym i konkurencyjnym rozwiązaniem. MDS i jego klienci dużo zyskają na tej zmianie” – Michał Wierzbicki – Presales Manager Management Data Systems

Drupal – jest to system zarządzania treścią (CMS), który pozwala na publikowanie i zarządzanie stronami internetowymi. Drupal jest oprogramowaniem open source, które składa się z tzw. jądra oraz dołączonych do niego modułów. W 2008 firma Gartner potwierdziła znaczenie Drupal uwzględniając tą firmę w Magic Quadrant for Social Software. Drupal zajął bardzo wysoką pozycję deklasując m.in. tak znanych producentów jak Opentext.

Wprowadzenie nowych technologii w Management Data Systems wiąże się także z konkretnymi projektami. Drupal stał się systemem, na którym oparta jest nowa witryna WWW MDS’u, natomiast Liferay jest jednym z głównych elementów dużego wdrożenia systemu klasy ECM i WCM realizowanego obecnie w Polsce przez między innymi MDS.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu