Kino Polska w Okienku UPC

Od dziś abonenci wszystkich pakietów analogowych usługi telewizyjnej UPC mogą dzięki ogólnodostępnemu Okienku UPC oglądać filmowy kanał Kino Polska. Jest on skierowany do wszystkich miłośników polskiej sztuki filmowej. Na co dzień dostępny jest w pakiecie Select i Max Telewizji Cyfrowej UPC, a przez najbliższy tydzień będą mogli się z nim zapoznać abonenci telewizji analogowej UPC mieszkający w zasięgu usługi telewizji cyfrowej.

Kino Polska jest jedynym kanałem telewizyjnym w Polsce i na świecie, który poświęcony jest popularyzacji wyłącznie polskiego kina. Stacja emituje polskie filmy fabularne, dokumentalne i animowane, kroniki oraz kino niezależne. Przypomina bogatą historię polskiej szkoły filmowej – klasyczne dzieła wielkich mistrzów, znane seriale i kultowe komedie, a także filmy niesłusznie zapomniane. Prezentuje sylwetki autorów polskich filmów: reżyserów, operatorów, scenarzystów, aktorów, autorów muzyki, jak również początkujących twórców niezależnych i awangardowych. Kino Polska jest pierwszym i jedynym kanałem tematycznym ze stałym pasmem polskiego kina niezależnego. Stacja nadaje swoje programy przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Na tegoroczną jesień Kino Polska przygotowało atrakcyjną ofertę filmów i seriali. Już od października widzowie będą mogli ponownie oglądać porucznika Borewicza tropiącego tajemnicze zbrodnie, w kultowym serialu „07, zgłoś się”. Widzów preferujących bardziej liryczne klimaty wzruszą perypetie prostolinijnego kanalarza szukającego miłości w serialu „Jan Serce”. Od listopada w Kino Polska pojawi się również jeden z najlepszych i najbardziej lubianych polskich seriali – „Dom”, a nieco wcześniej wyemitowany zostanie serial „Tajemnica Enigmy”. Kino Polska zaprezentuje jesienią wiele znakomitych produkcji, m.in. filmy Jerzego Stuhra: „Spis cudzołożnic” i „Duże zwierzę”, filmy z aktorskimi kreacjami Janusza Gajosa, Katarzyny Figury, Ryszarda Brylskiego, Krystyny Jandy, Radosława Piwowarskiego czy Gustawa Holoubka i Krzysztofa Pieczyńskiego. Pojawią się również głośne filmy Pokolenia 2000: „Patrzę na Ciebie, Marysiu” Łukasza Barczyka i „Głośniej od bomb” Przemysława Wojcieszka. W tygodniu, w którym Kino Polska będzie dostępne w Okienku UPC, premierę w tej stacji będą miały kolejne odcinki popularnej wieczorynki – „Miś Uszatek”. Jesień w Kino Polska będzie się mienić wszystkimi barwami polskiego kina.

Od dziś, dzięki Okienku UPC z ofertą kanału Kino Polska mogą zapoznać się klienci usługi telewizyjnej UPC korzystający ze wszystkich pakietów analogowych w aglomeracji warszawskiej i katowickiej, Krakowie, Wrocławiu, Opolu, Trójmieście, Szczecinie, Bydgoszczy, Kielcach, Lublinie, Lubinie i Kędzierzynie Koźlu.

W Okienku UPC emitowane są najbardziej atrakcyjne propozycje programowe dostępne w sieci UPC. Dzięki temu wszyscy klienci korzystający z oferty analogowej mogą zapoznawać się z propozycjami programowymi dostępnymi w usłudze telewizji cyfrowej UPC. Okienko UPC cieszy się dużą popularnością wśród abonentów telewizji analogowej. Do tej pory mogli oni za jego pośrednictwem zapoznać się m. in. z takimi kanałami jak: Cartoon Network, Boomerang, Da Vinci Learning, Baby First TV, JimJam, Nickelodeon, Universal Channel, BBC Knowledge, Discovery Travel & Living, E! Entertainment, TV1000, Viasat Explorer, Comedy Central, AXN SciFi, AXN Crime, czy FOXlife.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu